Тисячі європейських кінематографістів закликали Путіна негайно звільнити Олега Сенцова

Тисячі європейських кінематографістів закликали Путіна негайно звільнити Олега Сенцова

Під зверненням до президента РФ підписалися 20 кіноакадемій Європи. Про це повідомили в Українській кіноакадемії.

У зверненні, яке підписали 20 кіноакадемій Європи, наголошується, що організації з захисту прав людини з усього світу та тисячі європейських кінематографістів і митців висловились на підтримку режисера та батька двох дітей, котрий оголосив безстрокове голодування ще 14 травня.

“Під час щорічної зустрічі в рамках Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах вони звернулися до президента Путіна та російського уряду з проханням вчинити гуманно та негайно звільнити Олега Сенцова“, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що Олега Сенцова затримали російськими силовиками в Криму 11 травня 2014 року. Його звинувачували у нібито підготовці терактів на півострові під час окупації Росією. Пізніше політв’язневі пред’явили звинувачення у зберіганні зброї та вибухівки.  14 травня 2018 року український режисер оголосив безстрокове голодування в колонії міста Лабитнангі. Він вимагає звільнити 64-х українських політв’язнів, але себе в список не вніс.

Також український режисер і політв’язень у РФ Олег Сенцов зустрівся зі своєю двоюрідною сестрою Наталією Каплан. Зустріч відбулася вперше за 4 роки у колонії в Лабитнангі. Вона повідомила, що за час голодування він втратив 15 кг. 

Стрічка новин