Горбанівський скит отримав нову ікону

Горбанівський скит Полтавського Хрестовоздвиженського жіночого монастиря поповнився новою святинею. Урочисто передав ікону святителя Луки Кримського Митрополит Полтавський і Миргородський УПЦ Филип. Ікона нова, але з частиною мощей Луки Кримського з Сімферопольської єпархії з Криму. День передачі - символічний, це - свято Різдва святого Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна.

Цей храм – новий, збудували його 2 роки тому. Основна його святиня – Горбанівська ікона Божої Матері. 

Ангеліна Дмитренко, монахиня 

- За переданням, була знайдена на цьому святому місці. У далекому 18 столітті на цьому місці знаходилась пасіка козака за прізвищем Горбань. І одного разу, коли цей козак косив траву на пасіці, його коса наткнулася на щось тверде. Коли він нахилився до землі, то побачив у траві ікону Пресвятої Богородиці.

Згодом на цьому місці місцеві жителі збудували церкву. Церковнослужителі розповідають: ікону вважають чудотворною, адже вона є свідком не одного зцілення.

А цього дня, у день свята Різдва святого Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, у храмі з'явиться ще одна святиня – ікона святителя Луки Кримського. Для цього завітав і Митрополит Полтавський і Миргородський УПЦ Филип. Після Літургії та Причастя відбулося передання ікони до Горбанівського скиту Полтавського Хрестовоздвиженського жіночого монастиря.

Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський УПЦ

- Ця ікона – тільки написана, нова. Частку мощей на моє прохання передано з Сімферопольської єпархії з Криму, передано Митрополитом Лазарєвим спеціально для Полтавщини для такої ікони, щоб вона була на Полтавщині з часткою мощей святого Луки Войно-Ясенецкого.

Ікона буде знаходитися у Горбанівському скиті Полтавського Хрестовоздвиженського жіночого монастиря, де всі охочі матимуть змогу звернутися з молитвою до святого Луки.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію