Тарифи на послуги первинної медичної допомоги зміняться

У Департаменті охорони здоров'я Полтавської ОДА пройшов брифінг на тему впровадження медичної реформи на Полтавщині. Національна служба здоров'я, повідомляє директор останнього Віктор Лисак, запрацювала. 17 медичних закладів області вже уклало з нею договори.

До кінця поточного року кожен полтавець має підписати декларацію з сімейним лікарем. Про це під час брифінгу у Полтавському департаменті охорони здоров'я повідомив директор останнього Віктор Лисак. 

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я у Полт.обл. 

- Сьогодні люди хочуть змін, бо вони пішли і почали вибирати собі лікаря. Лікаря первинної ланки, лікаря-терапевта, лікаря-педіатра. Вони сьогодні вибирають. Я сьогодні можу говорити: десь вже близько 50% населення області уклали декларації, вибрали собі лікаря.

Наразі тариф на послуги первинної медичної допомоги складає 240 грн. за пацієнта. У профільному департаменті пояснюють: коли більшість громадян укладуть декларації з лікарями, а всі медичні заклади підпишуть договори з Національної службою здоров'я України, базовий тариф зміниться. А саме:

- дітям до п'яти років тариф складатите 1480 грн. 

- від шести до сімнадцяти років - 814 грн. 

- від 18 до 39 - 370 грн.

- від 40 до 64 років - 444 грн.

- та людям віком від 65 - 1628 грн. 

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я у Полт.обл. 

- Правила гри міняються через те, що є Державний замовник на рівні Національної служби здоров'я. Так можна говорити сьогодні, що бажано, щоб краще – швидше. Але вона запрацювала. Приклад тому, що запрацювала: в червні місяці її планувалось створити, її створили. Вона сьогодні працює, є приміщення, набираються люди.

На Полтавщині, додає Віктор Лисак, з Національною службою здоров'я уклали договори 17 медичних закладів з 35 по області та з 149 по Україні. 

Стрічка новин