У Полтаві вже зареєстрували домашніх тварин

У Полтаві вже зареєстрували домашніх тварин

22 грудня 2017 року на тринадцятій сесії Полтавської обласної ради прийняли правила утриманя тварин у Полтаві. Є у пунктах і реєстрація домашніх тварин, поинаючи з липня поточного року.

Поки що ці правила носять рекомендаційний характер, адже відповідний закон в Україні ще не прийнято, він перебуває у стадії розробки. Коли парламент прийме закон, тоді наберуть чинності й Правила утримання тварин. Тоді ж можна буде притягувати до відповідальності полтавців, які порушують пункти.

За основу, автори полтавського документу взяли  напрацювання  інших міст – досвід Києва, Луцька, Харкова, Чернігова, де такі правила утримання тварин вже існують. Вивчали і досвід  європейських країн –  у Німеччині у ветеринарній клініці не приймуть тварину, якщо вона не зареєстрована. Лікаря, який порушить ці правила, можуть позбавити ліцензії.

Нагадаємо, документ  врегульовує поводження з домашніми та безпритульними тваринами в місті. Правила мають три складові: регуляція популяції тварин шляхом стерилізації; правила вигулу собак у спеціально відведених місцях, коли не можна вигулювати у громадських місцях без повідка,  купати у водоймах, перевозити в транспорті без намордника та ін. та сама реєстрація чотирилапих.

Реєстрація, виготовлення реєстраційного посвідчення та особистого номерного жетона-знака здійснюється коштом власника тварини у АТП-1628 (вул. Кагамлика, 84). Коштує реєстрація домашніх тварин 44,98 грн, у тому числі вартість жетона 30 грн.

Для полтавців, які мають пільги на сплату комунальних послуг, з інвалідності тощо, реєстрація обійдеться усього в сім грн. Хазяїн тварини має прийти сам із паспортом, довідкою про вакцинацію тварини, написати заяву та додати фото свого улюбленця (можна і в електронному вигляді). Якщо фото немає, тоді доведеться принести тварину, її на місці сфотографують працівники відділу. Якщо власник тварини «пільговик», треба додати відповідну довідку.

Власник тварини сплачує вартість реєстрації та приблизно через тиждень з квитанцією про оплату повертається до Полтавського КАТП-1628 за реєстраційним посвідченням та жетоном з унікальним номером та QR-кодом.

Таким чином відбувається реєстрація в муніципальному реєстрі і паралельно домашнього улюбленця реєструють у міжнародній системі animal-id.info.

Так, песик Кай породи “померанський шпіц”, уже отримав перше реєстраційне посвідчення у Полтаві, повідомила “Лтава”.

Стрічка новин