«Відбитки» – нова виставка полтавської художниці

У Полтавському літературно-меморіальному музеї імені Котляревського пройшла персональна виставка Руслани Анічиної. Остання говорить: абстракція – спосіб самовираження, який дозволяє висловити те, що подекуди неможливо зробити іншими засобами.

На виставці абстрактного живопису Руслани Анічиної «Відбитки» жодна картина не має назви. Авторка зізніється: це зроблено навмисно, аби власні назви та образи не нав'язувались глядачу. 

Руслана Анічина, авторка виставки 

- Кожен глядач робить свої висновки, отримує якісь емоції. Якщо тронуло, якщо йому цікаво, він може підійти, тут кожна робота прономерована, там є табличка, і там є все ж таки мої назви, як я їх називала. Може порівняти, а може скласти свою думку і своє враження.

Всього на виставці було представлено 16 робіт. Всі вони створені протягом другої половини 2017 року і кількох місяців року нинішнього. Руслана Анічина більш відома у Полтаві, як художник-графіст, проте цього разу представлені лише абстрактні картини. Як зізнається сама авторка, абстрактне мистецтво – більш інтимне та особисте. 

Микола Ярошенко, співробітник Полтавського літературно-меморіального музею ім.Котляревського

- Абстракція виходить за якісь рамки. Художники, як  правило, просто показують свою світоглядність, своє внутрішнє відчуття – не академічне. Тому все, що є, не академічне, воно специфічне до сприйняття.

Окрім шанувальників мистецтва, подивитись та оцінити полотна завітали і колеги «по цеху» Руслани Анічиної. 

Микола Підгорний, Заслужений художник України

- Можна, звісно, говорити про те, що тут якісь теми там, але глядач, коли дивиться, він шукає образи якісь. Абстрактне мистецтво – це дія кольором.

Експозиція в Полтавському літературно-меморіальному музеї імені Котляревського триватиме до 18 липня. 

Стрічка новин