Область в достатній кількості забезпечена ліками

В обласній державній адміністрації відбулась нарада керівників медичних закладів області. На ній обговорили забезпечення громадян ліками та медичними виробами. Підбили на нараді й перші підсумки другого етапу реформи охорони здоров’я.

Жителям Полтавщини не варто хвилюватися – область в достатній кількості забезпечена ліками та медичними виробами, котрі безкоштовно надає держава. Про це на тематичній нараді зазначив директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я ОДА

- Є поставки, на прикладі імунобіологічних препаратів, вакцин, вони є сьогодні в достатній кількості. Якщо ми говоримо про те, що нас дуже хвилювало: сироватки, ботулістична, протизміїна, то Міністерство охорони здоров’я за рахунок гуманітарної допомоги все-таки забезпечили на території всіх міст.

Розповів очільник Департаменту й про програму «Доступні ліки». Згадує, ще в минулому році окремі райони Полтавщини не використовували можливості програми. А от зараз ця тенденція змінилась в кращу сторону.  

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я ОДА

- Якщо в минулому році, ми говорили на апаратних нарадах, я звітував, що певні території не використовують, то сьогодні є питання, що потрібно збільшити асигнування. Не один лист підписаний головою обласної державної адміністрації був направлений на Міністерство охорони здоров’я, щоб виділили додаткові кошти.

Говорили на нараді й про медичну реформу. Зокрема, підписання центрами первинної медико-санітарної допомоги договорів з Національною службою здоров’я України. Відтак, 16 з 35 Центрів Полтавщини уклали угоди. Серед лідерів – Великобагачанський центр. 

Валентина Хан, головний лікар Великобагачанського районного Центру ПМСД 

- Ми – в команді чемпіонів, в тих 149-и команд, які підписали договори з НСЗУ. І ми з 2 липня вже фінансуємось з Національної служби здоров’я.

Триває і кампанія щодо підписання декларацій з сімейними лікарями. Наразі їх підписало близько 600 тисяч мешканців області.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію