«Благодать під соснами»

У Полтавському Краєзнавчому музеї пройшла презентація документального фільму, створеного Людмилою Нестулею. Над стрічкою працювала творча команда телеканалу «Лтава».

У 2015 році Свято-Троїцький храм у селі Вельбівка Гадяцького району відзначав свій ювілей – 150 років. Саме ця історична подія лягла в основу створення документального фільму «Благодать під соснами».

Авторка сценарію та режисер Людмила Нестуля розповідає: над фільмом на телеканалі «Лтава» працювали 13 років. Кожен епізод стрічки – розповідь про те, як гуртувалось життя громади навколо сільського храму. 

Людмила Нестуля, автор сценарію та режисер 

- Саме таке оточення людей, вигляд цього храму. Такий якийсь домашній, теплий, дуже щирий, ось спілкування з цими людьми. Ну, мабуть, тоді якось воно в мене десь  зачепилось, ось це відчуття. І потім, з часом, я почала збирати матеріал.

Працювали над фільмом команда фахівців, а саме: оператори – Андрій Якутін, Микола Янко, Дмитро Старіков, інженер монтажу – Сергій Мохунь, звукорежисер – Леонід Сорокін. 

Леонід Сорокін, виконував музичне оформлення 

- Це дуже містка робота, тому що потрібно на кожен планчик, на кожен кадрик знайти свою музику, знайти свій шум, треба все це підкласти. Я дуже люблю працювати з Людмилою Нестулею, за глибину її проникнення в матеріал. Вона дуже ретельно копається в усьому, знаходить історичні факти якісь, кінокадри якісь. Вона дуже довго це робить.

Після перегляду фільму заступник директора Департаменту культури і туризму Інна Шерстюк зазначила: ця стрічка зробила великий внесок в культурну спадщину Полтавщини. 

Інна Шерстюк, заступник директора Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА

- Підтвердженням цієї роботи є той результат, що ми багато не знаємо, не помічаємо інколи, не бачимо тієї глибини, яка стоїть за кожною будівлею, за кожною пам'яткою. Вона в наших серцях пам'ятка, якщо навіть не занесена до Державного реєстру.

За документальний фільм «Благодать під соснами» Людмила Нестуля отримала Національну літературно-мистецьку премію імені Олени Пчілки. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію