4503 студентів ПТУ вчитимуть коштом регіонального бюджету

Стейкхолдери області визначилися з обсягом регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів у закладах професійно-технічної освіти. Цього року таких – 4503 особи. Говорили під час засідання регіональної ради і про технічне забезпечення навчальних закладів, зовсім скоро там мають з'явитися нові лабораторії та кабінети для практичних занять.

Чергове засідання регіональної ради стейкхолдерів (сторін, зацікавлених у професійній освіті) зібрало представників професійної освіти у стінах відповідного Департаменту Полтавської області. На розгляді групи – 2 теми: погодження регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів у закладах професійно-технічної освіти та становлення інтерактивних модульних площин з можливістю візуальної лабораторії. Щодо вирішення останнього питання, кошти вже знайдено, і, як запевняє директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко, вже, починаючи з осені, у найбільших закладах професійно-технічної освіти з'являться нові класи для практичних занять.

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- Для того, щоб кваліфікований робітник міг отримати якісну професійну освіту і вийти на ринок праці, маючи вже повний багаж знань, вмінь і навичок, ми сьогодні проговорюємо разом з директорами, разом з роботодавцями і з членами ради стейкхолдерів можливість оснащення навчальних закладів такими лабораторіями.

Фінанси для облаштування лабораторій вже виділено, а першими вони з'являться у найбільших навчальних закладах професійної освіти області. Фінанси виділено і на навчання молодших спеціалістів та кваліфікованих робітників. Цього року регіональне замовлення в області становить 4503 особи з освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник» та 159 «молодших спеціалістів». Напрямки, за якими мають бути підготовані працівники, також різняться.

Валентина Франчук, головний спеціаліст відділу професійної освіти

- Статистичні дані центрів зайнятості, зокрема, Полтавського обласного центру зайнятості, то саме громадське харчування, саме працівників громадського харчування і потребує сучасний ринок праці. На другому місці – сільське господарство, і це логічно, бо наша область є аграрною областю.

Схожа ситуація щодо регіонального замовлення – і у самій Полтаві. З 1145 осіб, навчання яких фінансуватиметься з регіонального бюджету, 221 – у галузі громадського харчування. Дещо збільшено цього року і обсяг державного замовлення: з минулорічних 383 місць до 583-ох.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію