На стінах, парканах і навіть асфальтовому покритті

Вони з'являються всюди, це – написи з рекламою каналів продажу наркотичних речовин. Методи боротьби поліція та небайдужі полтавці застосовують різні, серед яких – і знищення реклами способом зафарбовування. Але чи ефективно це, та хто опікується проблемою – далі у сюжеті.

Небайдужі активісти проводять різноманітні акції, щоб знищити ці «реклами смерті», серед яких – і зафарбовування. Таку діяльність проводять і представники патрульної поліції спільно з небайдужими мешканцями міста.

Не залишається осторонь проблеми і депутат Київської районної у місті Полтаві ради Андрій Усачов. 

Андрій Усачов, депутат Київської районної у м.Полтаві ради

- Я подав звернення депутатське до інспекції благоустрою з питанням: що робиться в цьому напрямку, які приписи вона виносить та з проханням більш чітко звернути увагу на цю проблему.

Аналогічний запит подав і керівник громадської організації «Центр громадського моніторингу «Погляд» Олександр Залужний. Адже остання має на меті дізнаватися громадську думку для вирішення суспільно-політичних та соціально-економічних питань. А на сьогодні в фокус обговорення потрапила проблема наркотичних речовин.

У відповідь на це отримали списки адрес з виявленими написами, а тим, хто утримує ці будівлі, винесли приписи з вимогою ліквідувати їх. В основному відповідальність покладені на ЖЕО, але в них зазвичай немає таких можливостей та ресурсів, щоб боротися з написами. 

Фахівці відділу протидії наркозлочинності використовують різні тактики, щоб знаходити торговців. І результати є – затриманий один із наркозбувачів. 

Сергій Циганенко, заступник начальника протидії наркозлочинності, майор поліції 

- Який займався збутом особливо небезпечних психотропних засобів безконтактним способом: через закладки і створивши в інтернет-мережі свій інтернет-магазин, через який розповсюджував психотропні засоби, отримуючи кошти на свій електронний гаманець.

Термін покарання для нього ще не вирішений. Сергій Циганенко наголошує: довести справу до суду в цій ситуації складно, і то – лише за статтею про адміністративне правопорушення, як хуліганство. 

Сергій Циганенко, заступник начальника протидії наркозлочинності, майор поліції 

- Навіть якщо в неї виявлені та вилучені при собі або балони з краскою, або будь-які фарбуючі засоби, то сьогодні вона говорить: так, я фарбувала, а завтра вже в суді він скаже: так просто вийшло, я просто йшов, та і взагалі я займаюся іншими справами, а те, що відбулося, то я себе обмовив.

Але всупереч цьому позитивні аспекти є. За 5 місяців роботи 2018 року за статтею 307, а саме – збут, незаконне зберігання наркотичних речовин управлінням протидії наркозлочинності було задокументовано 60 фактів збуту і 20 було зроблено районними відділами Полтавської області. 

Змінюються способи поширення наркотичних речовин, так само – і способи роботи спеціальних служб стають інакшими.

Важливий аспект є і в ставленні полтавців до цього. Фахівці наголошують: лише разом всі зможуть подолати цю проблему.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію