Хильнув зайвого – у річку ні ногою

Рятувальники нагадують правила поведінки на річках та на пляжах. Відпочивальники мають бути уважними та не забувати про елементарну безпеку – свою та своїх дітей. Співробітники Рятувально-водолазної служби наводять сумну статистику: з початком купального сезону у Полтаві на Ворсклі через необережність втопилося вже три особи.

У спеку найкраще місце для відпочинку – берег річки. Утім, кажуть рятувальники, релакс біля води може затьмарити нещасний випадок.

Євген Савчук, начальник КО «Рятувально-водолазна служба»

- З початком купального сезону на річці Ворскла в місті Полтава, який розпочався 4 червня цього року, на превеликий жаль, ми маємо трьох потопельників. Ці особи були витягнуті фахівцями нашої рятувально-водолазної служби. Усі вони були потоплені після вжиття спиртних напоїв.

На Ворсклі – 11 місць масового відпочинку людей. Рятувальники пильнують за всіма ними. 

Тільки-но чутно крик про допомогу, до постраждалого вирушає рятувальний катер. На все про все у співробітників Рятувально-водолазної служби – 3-4 хвилини. За цей час потрібно витягнути потопельника з води та провести реанімаційні заходи. Першу допомогу надають одразу на березі.

Іван Білаш, водолаз КО «Рятувально-водолазна служба»

- Якщо вона вже без свідомості, то треба людину перевернути на живіт, покласти на коліно, щоб з легенів вийшла вода. Потім після цього треба оглянути ротову порожнину. Чому? Тому що може бути і пісок, і водорості, звільнити ротову порожнину. Потім перевернути на спину, і голову підвернути трішки, щоб відкрився прохід. Тому що, якщо людина буде лежати в положенні рівно, то прохід закритий буде.

Потому робиться непрямий масаж серця та людина перевертається на бік, щоб з легенів вийшла решта води. Такі рятувальні заходи, говорить Іван Білаш, в змозі проводити не лише люди зі спеціальною підготовкою. Звичайні відпочивальники на пляжі також можуть стати для когось рятівниками.

Іван Білаш, водолаз КО «Рятувально-водолазна служба»

- Якщо людина розраховує свої сили, що вона може сама врятувати, то вона врятує. Краще рятувати, коли є два чоловіка. Подивитися навкруги, можливо, валяється якась пластикова пляшка закручена 2-, 3- чи 5-літрова. Це завжди допоможе. Чому? Тому що повітря, яке знаходиться в пляшці, воно не дасть потонути рятувальнику.

Головне – підпливати до потопельника ззаду та постійно заспокоювати його, щоб він не панікував. Це значно полегшить роботу тому, хто проводить порятунок. Проте, аби таких випадків не траплялося, фахівці Рятувально-водолазної служби нагадують елементарні правила поведінки на воді.

Євген Савчук, начальник КО «Рятувально-водолазна служба»

- Найголовніше, ви повинні пам'ятати: ні в якому разі не заходити в нетверезому стані в воду. Не залишати малолітніх дітей без нагляду дорослих. Перебуваючи довгий час на сонці, ні в якому разі не пірнати одразу у воду. В воду заходити повільно, дати вашому тілу звикнути до прохолодної води.

Якщо ж ви стали свідком того, що людина тоне, потрібно негайно зателефонувати до Рятувально-водолазної служби або ж до Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Стрічка новин