В обласній бібліотеці відкрили виставку ляльок

Її авторки – Наталія та Олена Сеник. Майстрині працюють кожна у своїй техніці. На виставці можна побачити героїв улюблених дитячих мультфільмів, ляльок в національному вбранні тощо. 

Наталія та Олена Сеник представляють свою виставку у стінах обласної бібліотеки. Мати і донька мають спільне хобі: вони створюють ляльки.

Наталія Сеник, авторка виставки

- Щось піддивилася, щось моє. Це вже четвертий рік я роблю ляльки. Ніколи раніше не займалася ні шиттям, нічим. Абсолютний профан. Почала з нуля. Просто залишилася сама, у дітей – своє життя, і я вирішила чимось зайнятися.

За ці роки пані Наталія винайшла свій власний авторський стиль.

Наталія Сеник, авторка виставки

- У мене тут подвійна техніка, не все капронове. Капроновим лялькам роблять обличчя в «утяжку» і ставлять на каркас. У мене – тільдовські ручки-ніжки-тільце. І тільки голівка у цих ляльок капронова. Каркасні ляльки мене бентежать. І техніка важкувата.

А от її донька Олена працює у техніці сухого валяння. Вона може перетворити звичайну грудку шерсті на іграшку.  

Олена Сеник, авторка виставки

- Воно схоже на вату, такі волокна, трішки жорстке, і така спеціальна голочка тригранна, і там насічки. І ти голкою колеш, і воно сплутується у таку щільну масу. Щось накшталт ліплення, тільки з шерсті.

На цій виставці пані Олена представляє незвичайні роботи – котиків у впізнаваних сукнях. Тут і відоме зелене вбрання Скарлетт О'Хари, і сукня Білосніжки, і навіть індійське сарі. Цю ідею майстрині підказав випадок.

Олена Сеник, авторка виставки

- Наближався Рік Білого Кота, і я своїй подрузі вирішила зробити подарунок на Новий рік - білого кота. А вона собі шила дуже красиву таку вечірню сукню, вишукану, довгу. Зробила кота в такій сукні, як вона буде на Новому році. Мені здавалося, що це буде символічно. І мені так сподобалося створювати цю сукню, ці складочки, падає у неї так рукав, я вирішила зробити ще таких ляльок.

Працюючи над цими образами, зізнається майстриня, вона отримує справжнє задоволення. Особливо, коли сукня складна у виконанні. Ескізів не малює – усе бере з голови. Окрема частина робіт пані Олени – герої дитячих мультфільмів. Маленькі відвідувачі виставки швидко знаходять саме їх.

Матвій, відвідувач виставки

- Це – з «Віні-Пуха», оце – «Кицькин дім».

На виставці, кажуть обидві майстрині, – лише невелика частина їхніх ляльок. Зазвичай ці творчі роботи стають подарунками для рідних та друзів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію