«Нове правосуддя»

У неформальній атмосфері під час прес-сніданку Комітету виборців України обговорили судові реформи у державі та на Полтавщині. Формат прес-сніданку пройшов у рамках проекту «Підвищення обізнаності громадськості щодо стану та ходу судової реформи на місцевому та національному рівнях». На які нововведення слід очікувати, дізнавались наші журналісти.

У рамках просвітницької кампанії щодо інформування громадян про основні аспекти судової реформи пройшов тематичний прес-сніданок. Під час нього прес-секретар Апеляційного суду Полтавської області Олена Швидка розповіла про результати реформи на Полтавщині.

Олена Швидка, прес-секретар Апеляційного суду Полтавської обл. 

- 29 грудня Президент видав укази про ліквідацію та реорганізацію суддів. Деякі суди у нас ліквідуються, деякі – реорганізуються. Раніше у Полтавській області був 31 місцевий суд, на сьогоднішній день, відповідно до цього указу, у нас буде створено 12 судів загальної юрисдикції першої інстанції та один суд – апеляційної інстанції.

Форма переводу суддів до нової інстанції, а саме – Полтавський апеляційний суд, наразі, зазначає Олена Швидка, невідома. Проте кожен суддя має пройти перекваліфікацію, яку проводить новостворена Вища Кваліфікаційна комісія судів України та Громадська Рада Доброчесності. Тобто, над всіма суддями тепер буде професійний та громадський контроль. Наразі таку перекваліфікацію пройшло 80 відсотків суддів Полтавщини. 

Олена Швидка, прес-секретар Апеляційного суду Полтавської обл. 

- Що буде з працівниками апарату суду, ми також пояснити не можем. Ми всі в підвішеному стані. Юрисдикція органу не змінюється, тому, в принципі, по закону Про державну службу, ми можемо перейти туди, бо це рівнозначна буде організація по переводу. Але чи це буде за конкурсом, тобто, нас всіх звільнять, і ми підемо за конкурсом, ми не знаємо.

До нововведень, ділиться Олена Швидка, додався «Електронний суд». Він надає можливість отримувати інформацію про рух, час і місце розгляду справи онлайн, отримувати судові повістки у вигляді смс-повідомлень та копії судових рішень електронною поштою.

Стрічка новин