На Полтавщині триває заготівля сінажу

Агрофірма ім.Довженка агропромхолдингу АСТАРТА-Київ активно включилася в роботу. У день аграрії закладають в середньому 1800 тонн сінажної маси, в планах – отримати 15 тисяч тонн якісного і поживного корму. Він забезпечить харчування понад 10 тисяч голів ВРХ, яка утримується на 13 фермах агрофірми. У полі працює 4 кормозбиральні комбайни марки «JAGUAR» та 15 одиниць техніки.

Пшениця наразі у фазі молочно-воскової стиглості, - це найкращий період для заготівлі якісного поживного сінажу. У полі працюють комбайни марки «JAGUAR», які скошують та подрібнюють пшеницю. Робочий день триває з ранку і до вечора. В цей час в полі трудяться як водії вантажівок, так і комбайнів. Андрій Кривошеєв - один із них.

Андрій Кривошеєв, комбайнер 

- На цьому агрегаті я вже 10 років працюю. Подобається, як є робота, то  мені подобається робить. І на багаторічних культурах ми працюємо - люцерні, і кукурудзу теж збираємо на силос, так само ось зараз косимо на сінаж пшеницю.

Водіям так званих «ягуарів» допомагають вантажівки, які везуть подрібнені стебла та колоски пшениці на кормоцентр, де і пройдуть основні етапи «народження» сінажу. Привозять, висипають, а потужна техніка починає трамбувати масу у траншеях, щоб зменшити кількість повітря між шарами.

На території кормоцентру задіяні різні транспортні засоби, серед яких - трактори та навантажувачі «Manitou», керують якими досвічені профі.   

Володимир Недобачій, механізатор "Маніту"

- На маніту я працюю уже сьомий сезон, на заготівлі кормів - 2 сезон, на сінажу та силосу - 2 сезон працюю. Працею своєю задоволений, оплатою так само задоволений.

Працівники кормоцентру наголошують: важливу роль відіграє етап «трамбування». Щоб сінаж не псувався, варто якісно «вигнати» повітря між шарами сировини. Тож сінажну масу трамбує техніка вздовж і впоперек.

Віталій Ходіс, керівник кормоцентру

- В один день ми десь в середньому закладаємо 1800 тон сінажу. Це дуже добрі показники, і з таким темпом ми плануємо у дванадцятиденний період вкластись.

Агрофірма імені Довженка має розвинене тваринництво, яке необхідно забезпечити кормом. Кормоцентр обслуговує 13 ферм агрофірми ім. Довженка. Ферми знаходяться в семи виробничих підрозділах: Гадяцькому, Зіньківському, Диканському та Шишацькому районах.

Петро Жамура, агроном з кормовиробництва агрофірми імені Довженка

- На сьогоднішні налічується 10640 голів ВРХ. Із них 6050 голів дійного стада. Це все поголів’я потрібно нагодувати якісним кормом, тому кормова база потужна в агрофірмі імені Довженка.

Цьогоріч засіяли озимою пшеницею під сінаж понад 1000 га.

Віталій Ходіс, керівник кормоцентру

- В цьому році сінажу буде якісного ґатунку, адже нам погода допомагає: немає дощів, синоптики обіцяли опади, але наразі їх немає. І це нас дуже рятує, адже по сухій речовині показники співпадають при закладці. Немалу роль відіграє техніка, яка працює на траншейних ямах.

Агрофірма ім.Довженка агропромхолдингу АСТАРТА-Київ цьогоріч вперше заготовляє сінаж із пшениці. Тож аграрії дотримуються усіх технологічних вимог для закладки якісного корму.

Петро Жамура, агроном з кормовиробництва агрофірми імені Довженка

- Зерно повинно бути у молочно-восковій стиглості. Загальна маса сінажної маси повинна складати від 60 до 65 %. Що на даний момент і витримується. Застосовуємо консервант для кращої роботи, і молочнокислих бактерій, і для консервації та зберігання корму.

У планах аграріїв - отримати понад 15 тисяч тонн цього корму для тварин. Крім сінажу з озимої пшениці агрофірма імені Довженка ще заготовляє сінаж із багаторічних трав. Цьогоріч із 600 га уже зібрали зелену масу, і заклали 5,5 тисяч тонн цінного корму. Із 685 га природних сінокосів зібрали 1354 тонни високоякісного сіна, яке надійно зберігається у сінниках виробничих підрозділів. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію