До дня Нацполіції у Полтаві відбулася виставка зброї та боєприпасів

З якими спецзасобами щодня працюють, правоохоронці демонстрували звичайним перехожим біля Головного управління поліції. Виставка особливо прийшлася до вподоби дітям. Вони досліджували БТР, примяріли на себе поліцейську амуніцію та тримали в руках справжню снайперську гвинтівку.

Біля управління поліції – автомобілі, техніка та зброя. Різні підрозділи правоохоронців знайомлять полтавців зі своєю роботою. Тут розташувалися вибухотехніки. На їхньому столі – інженерні боєприпаси, саморобні вибухові пристрої, індивідуальні засоби захисту, «радіоглушилки».

Артем Бондаренко, ст. інспектор-вибухотехнік вибухотехнічного відділу ГУ НП в Полт.обл.

- Для того, щоб зняти всі радіоперешкоди, для того, щоб забезпечити безпечний підхід до саморобних вибухових пристроїв, які радіокеровані є. Це може бути мобільний телефон, це може бути центральний замок, грубо кажучи, «сигналізація».

А поряд із вибухотехніками – криміналісти. Виїжджаючи на місце події, вони завжди беруть із собою ось такі валізки.

Олександр Онупко, нач. відділу криміналістичного забезпечення слідчого управління ГУ НП в Полт.обл.

- До цих валіз входять в основному засоби вилучення речових доказів різного напрямку. Дактилоскопії – тобто, порошки, трасології – сліди взуття, транспортних засобів, гіпс, суміші, які призначені для того, щоб зафіксувати та вилучити слід. Засоби вилучення слідів біології – спеціальні реактиви, пінцет, скальпель.

Криміналісти кажуть: у їхній роботі головне – комплексний підхід до вилучення речових доказів. Зібравши разом відбитки пальців, сліди, біологічний матеріал, може вималюватися картина злочину. Хоча іноді, говорить Олександр Онупко, зловмисники намагаються заплутати фахівців його відділу.

Олександр Онупко, нач. відділу криміналістичного забезпечення слідчого управління ГУ НП в Полт.обл.

- Залишали хибні речові докази, коли тіло знаходилося не там, де першочергово, коли труп перевдягали. На різні йшли хитрощі злочинці, щоб уникнути відповідальності.

Столики зі зброєю та різними поліцейськими дрібничками одразу обступають діти. Для них ця виставка, в першу чергу, пізнавальна. 9-річний Валентин найбільше вподобав БТР.

Валентин Лисенко, відвідав виставку

- Броньова машина. Схожа на танк.

- Що там всередині, розкажи нам?

- Там приціл прикольний. Мішок, щоб спадали лінзи біля прицілу. Прикольно там.

Виставку зброї і техніки правоохоронці присвятили Дню Національної поліції України.

Ірина Карюк, начальник відділу ювенальної превенції ГУ НП у Полтавській області

- Ми повинні в рамках профілактичної роботи працювати не лише проведенням лекцій, бесід і якихось там відпрацювань, і спрямовані такі заходи, в першу чергу, на підняття іміджу поліції, поширення взаємодії, партнерства між поліцією і населенням.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію