Жителів Полтавщини застерігають від небезпеки на воді

Жителів Полтавщини застерігають від небезпеки на воді

На жаль, незважаючи на роботу, яку проводять співробітники ДСНС на обласному рівні, на водоймах Полтавщини продовжують страждати люди. Тому варто знати елементарні правила безпеки, аби не потрапити в халепу під час відпочинку.

Шановні громадяни! З початком сезону літнього відпочинку людей на водних об’єктах, з метою попередження загибелі та травмування людей на воді співробітники районних секторів ГУ ДСНС України у Полтавській області проводять роз’яснювальну роботу щодо дотримання правил безпеки на воді та попередження нещасних випадків.

Основними причинами загибелі на воді є:

- купання в непристосованих для цього водоймах (кар’єри, технічні водойми, меліоративні канали тощо);

- купання в нетверезому стані;

- купання у водоймах з глибоким дном осіб, які не вміють плавати; – купання в темний час доби;

- купання одиночних осіб у безлюдних місцях;

- відсутність належного контролю за поведінкою дітей на воді;

- нехтування правилами безпеки на воді, особливо на гірських ріках з швидкою течією.

Нагадують також орендарям та власникам водних об’єктів, які використовують їх для відпочинку населення, про персональну відповідальність за охорону життя людей, їхню безпеку та забезпечення належної роботи відомчих рятувальних постів.

               Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є:

правильний вибір і обладнання місць купання; суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах на воді.

ПІД ЧАС КУПАННЯ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

  • залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени; стрибати у воду з човнів, катерів, споруд, не призначених для цього; пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів; використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інше знаряддя, не передбачене для плавання;
  • плавати на плавзасобах у місцях, відведених для купання; вживати спиртні напої; забруднювати воду і берег, прати білизну й одяг у місцях, відведених для купання; підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання; допускати у воді грубі ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг у воді; подавати помилкові сигнали небезпеки, заходити глибше, ніж по пояс людям, які не вміють плавати.

Основними причинами утоплення є недотримання правил безпеки при поводженні на воді!

Стрічка новин