У Кременчуці лікарі дістали з ока жінки 12-ти см черв’яка

У Кременчуці виявили випадок дирофіляріозу. До лікарів звернулася мешканка Козельщини.

Скільки паразит жив в оці жінки  - не відомо. Про цей випадок Кременчуцькій газеті розповіла головний епідеміолог міста Лариса Коровіна. Козельщанка звернулася в кременчуцьку лікарню до офтальмолога зі скаргами на дискомфорт в оці. Після обстеження лікар  виявив у неї філяріоз - паразитарне захворювання.

У результаті у жінки з ока був видалений черв'як, розмір якого був близько 12 сантиметрів. Скільки паразит жив в оці жінки  - не відомо.

Лариса Коровіна зазначає, що людина заражається дирофіляріозом  при укусі інфікованим комаром. Переносять хворобу комарі від інфікованих собак, котів. Під час укусу комаром хворої тварини, відбувається зараження комахи. Найчастіше при інфікуванні в організм людини потрапляє одна личинка.

Довідка

Дирофіляріоз — це природно-осередкове паразитарне захворювання собак, кішок, диких тварин сімейств Canidae і Felidae, яке здатне передаватися людині. Вважається, що хвороба характерна для територій з вологим і теплим кліматом: це країни Азії, Африки, Південної Європи.

В Італії, Франції, Греції, на Шрі-Ланці захворюваність залишається практично на постійному рівні. А в Іспанії, Ізраїлі, Японії та Угорщини щорічно реєструються спорадичні випадки. Але в останні роки спостерігається збільшення захворюваності дирофіляріоз в країнах, для яких це захворювання не зовсім характерно. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію