IT- освіта доступна кожному

Агропромходлинг АСТАРТА, Фонд BrainBasket та компанія Miratech започаткували в Україні інноваційний освітній проект з отримання базової ІТ-освіти мешканцями сільської місцевості, до якого долучилися і три навчальні заклади, що працюють на території ТОВ «Агрофірми «ім. Довженка», серед яких – і Лютенська загальноосвітня школа Гадяцького району. Навчаються як діти, так і дорослі, які мають проблеми у «спілкуванні» з технікою.

Ще три місяці тому більшість слухачів курсів не мали жодного поняття про «Microsoft Office», соціальні мережі, месенджери, а нині вони - користувачі персональних комп’ютерів.

Це клас сільської школи в селі Лютенька Гадяцього району. Нещодавно тут запровадили IT-освіту. Тепер школярі та люди зрілого віку мають можливість займатися за комп'ютерами. А нині діляться своїми успіхами. Людмила Шрамковська після відвідин курсу змінила свій телефон на сучасну модель.

Людмила Шрамковська, освоює IT-технології 

- Був дуже застарілий «Nokia» модель дуже-дуже давня. Ноутбук ще не придбала, але тепер уже маю змогу, адже придбала новий телефон в якому є програми, є  Facebook і користуюся, спілкуюся.

А для Тамари Перетятько IT-освіта необхідна для саморозвитку. 

Тамара Перетятько, освоює IT-технології

- Навички, які ми знали, закріпили на курсах. Я часто звертаюся, у мене основна сторінка - це Ютуб. Це або урок англійської мови для початкових класів, де без пісеньок або маленьких діалогів вони ж користуються.

Курс для дорослих - це навички роботи за комп’ютером, інтернетом, електронною поштою та оволодіння соціальними мережами. 

Наталія Романенко, вчитель інформатики Лютенської ЗОШ  

- Але, на жаль, є такі люди, які досі не володіли комп'ютером. І тут якраз змогли оволодіти. Дорослі починали працювати з азів роботи з комп'ютером, тільки знайомилися. Потім працювали з програмами Office, створювали електронні документи, створювали презентації та електронні таблиці.

Дітей навчають на базі програми Scratch, яка розрахована на школярів віком від 9 до 11 років. Навчальна програма - це 12 занять.

Наталія Романенко, вчитель інформатики Лютенської ЗОШ  

- Scratch дозволяє нам вивчити ази програмування в ігровій формі. Програма Scratch вивчається в 6 класі в курсі інформатики. На уроках ми не можемо так заглибитися у вивчення цієї програми, як на цих курсах.

А це – юні дослідники, вони розробили програму-гру «Танчики». 

Даня Діброва, розробив програму 

- Це гра на двох: тут можна стріляти. Коли один гравець програє, то танк вибухає. Можна лікуватися, є арена, там, де можна ховатися або засідати десь.

А тепер юні техніки демонструють наочно, що можна робити в цій грі. Крім цього, деяким школярам після введення курсів батьки купили комп'ютери додому, щоб малеча мала змогу і вдома займатися розробками. 

Артем Цимощук, освоює IT-технології

- Також наші мрії здійснили завдяки цьому проекту. Ми завжди хотіли працювати з комп'ютером, робити власне програмування, і завдяки цьому проекту здійснилась наша мрія.

Такі оновлення у школі з'явилися ще навесні завдяки підтримці агрофірми імені Довженка.

Володимир Шаповал, директор Лютенської ЗОШ  

- Між агрофірмою імені Довженка і навчальним закладом нашим підписано меморандум про співпрацю по соціальному проекту «IT-освіта». Згідно цього проекту, який триватиме 3 роки, нам агрофірма змогла надати таку можливість користуватися 10 ноутбуками для організації навчання.

Заняття у школі тривають уже 3 місяці, і в усіх учнів є значні успіхи, відзначають педагоги. 

ІТ-курси для школярів і дорослих з ініціативи агрофірми ім. Довженка також відкрилися у навчальних закладах села Орданівки Диканського району та селища Шишаки.

Стрічка новин