У місті з'явиться стерилізаційний центр для тварин

Саме про це на прес-конференції говорять представники благодійної організації «Центр захисту живої природи «Юний європеєць». Проект вже готовий. Тим часом про свою роботу у місті звітують представники Австрійської благодійної організації «Чотири лапи».

У 2013 році, за даними КАТП-1628, у Полтаві налічувалося близько 9 тисяч безпритульних тварин. Сьогодні їх чисельність стрімко знижується. У 2018 році, за інформацією все того ж КАТП, у місті налічується близько 3500 чотирилапих безхатченків. Причини зниження популяції вуличних тварин працівники комунальних підприємств, як і волонтери благодійних організацій, вбачають у масовій стерилізації. Останню у місті у 2013 році започаткувала Австрійська благодійна організація «Чотири лапи».

Олександра Лісчишина, куратор Австрійської БО «Чотири лапи»

- Вже ми об'їздили більше ніж 25 міст. У Полтаву ми завітали вже втретє, і цього року протягом місяця ми стерилізували, вакцинували і ідентифікували безпритульних собак і кішок у вашому місті. Всього було стерилізовано 317 тварин за цей період часу. У Полтаву приїхали ловці, ветеринарні лікарі, адміністратор та доглядачі за безпритульними тваринами.

Допомогу у догляді за тваринами та стерилізації організації «Чотири лапи» надавали волонтери місцевого «Центру захисту живої природи «Юний европеєць» та працівники КАТП-1628. У Полтаві заходи зі скорочення чисельності безпритульних тварин шляхом стерилізації проводять постійно.

Майя Матвеєва, голова наглядової ради ПОБО ЦЗЖП «Юний Європеєць»

- У місті працює міська програма зі скорочення популяції тварин. І якщо у нашому місті, згідно з цією програми і згідно з фінансуванням, як я порахувала, до кінця року, якщо ми зробимо ще трохи понад 500 тварин, то цей рік стане, буде якнайвища така точка, рік, коли буде стерилізовано найбільшу кількість тварин, це буде близько 1000 тварин.

Майя Матвеєва зауважує: більшість безпритульних тварин на вулицях Полтави у минулому – чиїсь домашні улюбленці. Стерилізація ж допоможе скоротити кількість тварин не лише сьогодні, а й у майбутньому. Тож, задля забезпечення постійної стерилізації безпритульних тварин, найближчим часом на вулиці Новозаводській з'явиться сучасний стерилізаційний центр з урахуванням усіх ветеринарних вимог. Макет останнього також представили під час прес-конференції.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію