В аграрній академії обговорювали органічне рослинництво

У виші відбулася Всеукраїнська конференція. Її учасниками стали агровиробники, іноземні експерти з сільськогоподарських питань. Фахівці особливу увагу приділили темі живлення рослин, боротьбі з бур'янами та підготовці посівного матеріалу.

«Органічне рослинництво: найкращі практики за 10 років» - ця тема обговорювалася у стінах Полтавської державної аграрної академії. Конференцію у навчальному закладі влаштували не випадково: тут вже багато років готують фахівців відповідного, органічного напрямку.

Павло Писаренко, перший проректор ПДАА

- З 1998 року завдяки німецькому проекту Tempus ми відкрили, і до цього часу випускаємо магістрів, єдині в Україні, які називаються «еколог економічного рослинництва».

Свіжі ідеї та бажання працювати від молодих аграріїв очікують українські органічні підприємства. Цей напрям землеробства останніми роками отримав неабиякий розвиток у нашій державі, зазначає співорганізатор конференції та директор приватного підприємства «Агроекологія» Гліб Лук'яненко.

Гліб Лук'яненко, генеральний директор ПП «Агроекологія»

- Якщо ми хочемо зберегти планету для наших дітей, зробити її дійсно безпечним місцем для життя, тому органічне землеробство - важливий крок. Зрозуміло, що повністю ніхто не перейде на виробництво органічних продуктів, але навіть інтенсивну технологію можна більше адаптувати до органічної, щоб вона виробляла більш безпечні продукти харчування.

Учасники конференції погоджуються: аби збільшити кількість органічних продуктів на українському ринку, треба вирішити в першу чергу організаційні питання роботи таких підприємств - врегулювати законодавчу базу, врегулювати питання землі, поліпшити урядову державну політику у цій сфері.

Олена Березовська, президент Громадської спілки виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна»

- Закон про органічне виробництво є в Україні. Він вимагає чимало доопрацювань - 100%. І він не врегульований до кінця. Тобто, зараз є законопроект 5448, який врахував правки сьогодення, врахував правки європейського законодавства і регулювання, і до цього Закону треба відредагувати і розробити нормативно-правову базу.

Як приклад вдалих дій іноземних урядовців експерти наводять Францію.

Олена Березовська, президент Громадської спілки виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна»

- За 16-ий рік найбільший скачок розвитку органічного виробництва мала Франція. Це - 22% за рік збільшилося органічне виробництво.

Закордонні, зокрема європейські компанії, з великою зацікавленістю дивляться в бік українських органічних підприємств.

Торальф Ріхтер, експерт напрямку с/г орних культур (Швейцарія)

- Перспективи є дуже великі. Особливо експортні перспективи до Західної Європи, а також до Америки. Наприклад, у Швейцарії є дуже розвинене молочне виробництво, і тому ми потребуємо сировини, тобто, зернових культур для годівлі цієї худоби.

Особливу увагу під час обговорення учасники конференції приділили темі живлення рослин, боротьбі з бур'янами та підготовці посівного матеріалу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію