У місті почали відзначати День Конституції

Квіти до пам'ятника Тарасу Шевченку й Пам'ятника Загиблим Українським Козакам, а також святковий концерт – так у місті почали відзначати День Конституції. Саме 28 червня в Україні згадують дату прийняття Основного Закону 1996 року. З того часу до нього вносили правки, змінювали, проте і зараз Конституція – основний документ України. Вона закріпила правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність.

Молодь, духовенство, військові та державні службовці зібралися поблизу пам'ятника Кобзареві, аби покласти квіти та згадати про подію, що відбулася 22 роки тому. Саме тоді 28 червня було затверджено Конституцію України. Свято, що цього року припало на четвер, - єдине державне свято, дата якого затверджена Конституцією. Важливість таких дат чудово розуміють студенти, тож навіть під час канікул приходять, аби ще раз вшанувати головний документ України.

Анна Безкоровайна, студентка

- Це свято державності, це свято нашого права українського, яке є і яке означає День Конституції. Конституція - це ознака того, що ми є окрема держава, суверенна, ми маємо власні настанови і власні права, власні можливості і шлях уперед.

На честь дня Конституції у Полтаві квіти поклали не лише до пам'ятника Тарасу Шевченку, згадали цього дня і про козаків, які лишили свої життя, захищаючи Україну. Тим самим, говорить секретар міської ради Оксана Деркач, ми живимо свій патріотичних дух, виховуємо у молоді повагу до державних символів.

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- Для того, щоб виховувати патріотичний дух, ми повинні пам'ятати про основні символи держави, і Конституція – основний закон.

Не квітами єдиними. З нагоди свята на полтавців та гостей міста чекав святковий концерт від духового оркестру «Полтава».

Стрічка новин