Україна поповнилась лікарями-спеціалістами

Українська медична стоматологічна академія у Полтаві урочисто випустила більше 200 інтернів. Останні – майбутні сімейні лікарі, хірурги, стоматологи тощо.

Саме такі слова почуло 266 лікарів-спеціалістів Української медичної стоматологічної академії. Проректор останньої Ігор Скрипник ділиться: для вишу – це шістдесятий ювілейний випуск, а значить – велике свято. 

Ігор Скрипник, проректор з науково-педагогічної роботи УМСА

- Лікарі вчилися протягом двох, трьох років в інтернатурі. І набули певних навичок, засвоївши спеціальності такі, як внутрішні хвороби, хірургія, акушерство і гінекологія. Зараз видача цього сертифіката лікаря-спеціаліста дає право проведення самостійної лікарської діяльності.

Кафедра внутрішніх хвороб та медицини невідкладних станів з шкірними та венеричними хворобами в цьому році також відзначає свій ювілей – 25 років. За цей час, розповідає її завідувач Максим Потяженко, остання випустила чотири доктора наук, 8 кандидатів, 1500 лікарів на курсах підвищення кваліфікації та 975 лікарів-терапевтів. В цьому році навчання на кафедрі завершили 20 чоловік.

Максим Потяженко, завідувач кафедрою внутрішніх хвороб та медицини невідкладних станів

- За 25 років існування кафедри кафедра зробила великий вклад в розвиток не тільки післядипломної освіти, а й в розвиток нашої академії, тому що на базі нашої кафедри було створено факультет.

Олена Попенко розповідає: хотіла стати лікарем ще з дитинства. І ось, нарешті, мрія здійснилась. Заради цього вона 6 років навчалась у виші як студент і 2 роки в інтернатурі. 

Олена Попенко, закінчила інтернатуру

- Я власне хотіла бути терапевтом. Загальна практика сімейна медицина охоплює ще більший обсяг всіх пацієнтів, всіх знань. Зокрема, цікаві випадки, робота з людьми. А мені подобається робота з людьми.

Вже самостійні молоді лікарі-спеціалісти, котрі навчались на бюджетній основі, з першого серпня відправляться на свої робочі місця за розподіленням. В академії говорять: за весь час роботи вишу випустилось понад 11 тисяч чоловік.

Стрічка новин