На Полтавщині мешкає 200 колишніх політв'язнів та репресованих осіб

Такі дані наводить відповідне обласне Товариство. У середу представники цієї Всеукраїнської організації влаштували зустріч у Полтавському Краєзнавчому музеї. Обговорювали історію та сьогодення, а також згадували сучасних політв'язнів.

- Це – моя тітка, це – мій дядько. Вийшов з в'язниці у 57 році. Він на 25 років був засуджений

Богдан Федорович знаходить на цій старовинній світлині рідні обличчя. Наприкінці 40-х років його родину Радянська влада змусила змінити місце проживання – із Західної України сім'я переїхала до Сибіру.

Богдан Купновицький, член Полтавського обласного товариства політичних в'язнів та репресованих

- Всі в шахті працювали. Хто – на будівництві працювали. Оце мій дід – він був десятником. Це тайга була, Кемеровська область, селище Тайжинка. Назва така ласкава, а насправді – звичайна тайга.

Тяжко працюючи, родина Бачинських-Купновицьких кілька років жила на чужині. Там провів свої перші дитячі роки і сам Богдан Федорович.

Богдан Купновицький, член Полтавського обласного товариства політичних в'язнів та репресованих

- Я там народився у 51-ому році. Це – через 4 роки після виселення.

Таких історій у людей, які зібралися цього дня у Краєзнавчому музеї, вистачить не на одну книгу чи телепрограму. За кожним із них стоять цілі сімейні трагедії: за часів Радянського Союзу українців репресовували та зганяли на Північ. Сьогодні ці люди входять до Всеукраїнського товариства політв'язнів та репресованих осіб.

Анатолій Банний, голова Полтавського обласного товариства політичних в'язнів та репресованих

- До товариства входять колишні політв'язні та репресовані, які зазнали переслідувань від Радянського режиму. На Полтавщині зараз до 200 осіб, які входять до товариства.

Говорили члени Товариства на зустрічі і про сучасних політв'язнів. Зокрема, вони підготували звернення щодо ув'язненого українського режисера Олега Сенцова.

Анатолій Банний, голова Полтавського обласного товариства політичних в'язнів та репресованих

- Прийняли заяву відносно українських політв'язнів, які перебувають на території Російської Федерації. Ця заява буде зазначена та оголошена завтра о 8.30 біля монумента Слави. Оскільки там знаходяться державний прапор і національно-визвольний, тому ми вирішили там оголосити цю заяву.

Колишні політв'язні та члени родин репресованих осіб кажуть: вони не з чуток знають, як важлива підтримка громади для тих, хто перебуває в неволі.

Стрічка новин