Представникам ОСББ запропонували вигідні умови

Йдеться про економію на опалення житла, яке допоможе здійснити енергоефективний механізм «ЕСКО». У якості переваг – від 50% економії на оплату за опалення, утеплення «під ключ», а головне – відсутність фінансових та технічних ризиків. ЕСКО-механізм фінансування проектів ОСББ вже діє у Києві та Херсоні.

Полтавщина у сфері енергоефективності посідає не лідируючі місця у порівнянні з іншими регіонами України. Але в області є все необхідне, наголошують фахівці. Цього дня в зеленій залі Полтавської ОДА зібралися голови ОСББ, яких цікавлять шляхи зменшення тарифів у платіжках мешканців. 

На Полтавщині представники ОСББ користуються лише так званими «теплими кредитами». 

Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА

- І вони (члени ОСББ) фактично користуються цим зниженням до 30-40% зменшується тариф. На жаль такого, в нас в ОСББ ще немає. А «теплими кредитами» вже користуються. Запросили ті компанії, які вже працюють в Україні, в тому ж Києві, там почали ці механізми працювати і в ОСББ.

Один з інноваційних способів – це укладення ЕСКО-проектів. Такий досвід уже має Київ, де в 2017 році уже випробували цей проект.

Олексій Корчміт, радник голови Держенергоефективності 

- Ми запровадили механізм залучення приватних інвесторів в багатоквартирні будинки через механізм ЕСКО, тобто, енергосервіс. Сутність його дуже проста: залучення інвесторів, впровадження енергоефективних заходів в багатоквартирному будинку. Жодної копійки з ОСББ ЖКХ не бере, і лише повертає свої вкладені гроші через отриману економію на певні енергоносії.

Таким чином мешканці до 50% отримають економії на оплату за опалення та матимуть відсутність фінансових та технічних ризиків. І приклади такої економії уже є.

Олексій Корчміт, радник голови Держенергоефективності 

- Там скорочення споживання вийшло на 21,7%. Реально - це вже замірені показники за лютий, березень і квітень, і для двокімнатної квартири це в середньому, якщо вона витрачає 1500-1700 гривень, в залежності від розміру, то це дозволяє скоротити витрати на опалення на рівні 300 -350 гривень.

Із цієї суми 90% отримає ЕСКО-компанія, а 10% зекономлених коштів мешканці залишать в себе.

Стрічка новин