Екс-депутат Денис Поліщук у судах відстоює депутатський мандат

Вважає: рішення, яке ухвалила міська виборча комісія щодо його відкликання, приймалося з порушеннями, а підписи, які ініціативна група збирала серед полтавців проти нього, неперевірені, бо це неможливо через недосконалість законодавчої бази. У вівторок відбулося чергове підготовче засідання за позовом Дениса Поліщука в Адміністративному окружному суді. Підтримати екс-депутата сюди прийшли десятки полтавців.

У Полтавському окружному адміністративному суді цього дня людно. Тут розглядають позов Дениса Поліщука до Полтавської міської виборчої комісії про визнання протиправними рішення щодо позбавлення позивача депутатського мандата.

Денис Поліщук, позивач

- В мене найголовніша претензія – до територіальної виборчої комісії. Це перше, чому вони мене не запросили на мій відзив. Я не знав, що він буде відбуватися 7 травня. Друге – територіальна виборча комісія не звернулася до правоохоронних органів для перевірки цих підписних листів. Третє – територіальна виборча комісія не звернулася до Шевченківської, Київської, Подільської районної ради для перевірки достовірності підписів.

На початку засідання сторона позивача зачитує уточнення позивних вимог.

- Уточнення позивних вимог стосується того, що ми просимо визнати протиправними та скасувати рішення Полтавської міської виборчої комісії оформлення протоколу №39 засідання Полтавської міської виборчої комісії 7 травня 2018 року та постановою №126 від 7 травня 2018 року про звернення до Вищого керівного органу політичної партії «Соціал-демократична партія» щодо відкликання депутата Полтавської міської ради Поліщука за народною ініціативою.

Ця заява потребує додаткового часу для опрацювання стороною відповідача та можливості для подання відзиву на позов, зазначає суддя Ігор Шевяков. Порадившись, комісія встановила цей строк тривалістю у 15 днів. Потому учасники адміністративної справи перейшли до розгляду клопотань сторони позивача, скорочену ухвалу за якими суддя зачитує вже після повернення із нарадчої кімнати.

Ігор Шевяков, суддя

- Суд ухвалив: зобов'язати Полтавську міську виборчу комісію Полтавської області надати для огляду в судове засідання з розгляду справи по суті оригінали підписних листів, протоколів, що є додатками до звернення керівника ініціативної групи Кісільова О.С. від 28 вересня 2017 року. Зобов'язати Полтавську міську виборчу комісію Полтавської області надати в наступне підготовче судове засідання належним чином завірені копії заяв членів ініціативної групи, що є додаткам до звернення керівника ініціативної групи Кісільова від 28 вересня 2017 року.

На цьому засіданні, як і на всіх попередніх, екс-депутата Дениса Поліщука підтримували полтавці з усіх районів міста.

Ірина Бурчак, полтавка

- Знаю я Дениса Поліщука більше року, і знаю, що це – дуже гарний депутат. Ми його підтримуємо, і ми проти того, щоб його відкликали. Оскільки ця процедура вже відбулася, хоча вона була незаконною. Ми знаємо всі нюанси цієї справи, ми все це знаємо, як це відбувалося, і ми на його підтримку сьогодні прийшли в суд.

Перерву у цьому ж підготовчому судовому засіданні за позовом Дениса Поліщука оголосили до 13 серпня 2018 року.

Стрічка новин