«Полювання на відьом» у сучасній Полтаві продовжується

З відьмами, за словами організаторів акції-перфо́рмансу, українська наркополітика асоціює людей з наркотичною залежністю. Мета акції – привернення уваги до проблем, з якими щодня зіштовхуються люди із залежністю. А сам захід провели у центрі міста на підтримку глобальної компанії за заміну репресивної наркополітики «Підтримати. Не карати».

Марина Грідіна, на перший погляд, – звичайна жінка. Сьогодні вона має роботу, сім'ю, захоплення. Окрім того, займається громадською діяльністью, бере активну участь у заходах, що проходять у місті, виступає на захист секс-працівників та наркозалежних людей. Так було не завжди, з 15 років Марина сама почала користуватися наркотичними засобами, кілька разів потрапляла до місць позбавлення волі.

Марина Грідіна, учасниця акції

- Але в один визначний момент я зустріла людину, він був таким самим, як і я. Ми пішли і разом стали на ЗПТ, замісну підтримуючу терапію. Ми знаходимося на ЗПТ вже понад 10 років. Завдяки підтримуючій замісній терапії у нас життя налагодилось, у нас родина, у нас собака.

Жінка згадує, що перший час прийому терапії її дратувала увага лікарів та їх настанови, зараз же вона їм вдячна та рекомендує іншим хворим на наркотичну залежність звертатися за допомогою.

На підтримку глобальної кампанії за зміну репресивної наркополітики «Підтримати. Не карати» до Корпусного парку прийшли члени благодійної організації «Благодійний фонд «Всеукраїнське об'єднання людей з наркозалежністю» та волонтери громадської організації «Сім доріг».

Яніна Стемковська, регіональна представниця БО «БФ «ВОЛНА»

- Регіональна акція «Полювання на відьом в Українській наркополітиці» проходить у рамках глобальної акції «Support. Do not punish» – «Підтримати. Не карати» у сторону змін нашої репресивної наркополітики у сторону лояльності щодо хворих наркозалежних людей.

Окрему місію взяли на себе волонтери громадської організації «Сім доріг».

Останні проводили соціальне опитування серед полтавців щодо їх ставлення до наркозалежних людей, а також з метою пропаганди здорового способу життя проводився обмін цигарок, алкоголю та іншого на цукерки чи фрукти.

Подібні акції пройшли також Києві, Одесі та Сумах.

Стрічка новин