На Полтавщині відбувся День органічного поля

Його учасники - агровиробники, представники влади, іноземні експерти - разом обговорювали засоби підтримки родючості грунтів. Фахівці кажуть: на сьогодні органічний ринок динамічно розвивається, українська продукція сертифікується за міжнародними стандартами, відтак, з кожним роком збільшується її експорт, в першу чергу – до країн Європейського Союзу.

Безкраї поля Полтавщини. Тут, у Шишацькому районі, пшеницю та інші сільськогосподарські культури вирощують органічно, без усіляких хімічних засобів захисту рослин та мінеральних добрив. Підприємство «Агроекологія» цього дня зі своїми гостями ділиться секретами органічного землеробства.

Гліб Лук'яненко, генеральний директор ПП «Агроекологія»

- Сьогоднішній наш День поля присвячений основному виклику в органічному землеробстві - це підтримання родючості грунту. Сьогодні ми продемонструємо фактично всі прийоми, які ми знаємо, для того, щоб збільшувати або відновлювати родючість грунту і фактично наша мета - дати інструменти іншим фермерам, якими вони зможуть користуватися у себе на підприємстві.

Тема дійсно злободенна. Адже на сьогодні в Україні близько 380 гектарів сертифіковані як органічні. На цьому вітчизняному ринку працюють 300 виробників. 

Ольга Трофімцева, заст. Міністра аграрної політики та продовольства України

- Завдяки якраз швейцарському проекту Fibl свого часу більше 10 років тому наш органічний сектор отримав такий імпульс для розвитку, тому що вони надавали першу ось цю організаційну, інформаційну, консультаційну підтримку тим виробникам першим, які вирішили піти в органіку, що було, зрозуміло, теж не просто і досить ризиковано, це була terra incognito для наших виробників. А на сьогоднішній день ми відчули, наскільки сектор збільшився, наскільки стало більше гравців.

Українського сертифікату не існує. Тому всі виробники, хто має статус «органік» сертифіковані відповідно до міжнародних стандартів. Це дає право українським аграріям експортувати свою продукцію до різних країн світу. Переважно контракти укладаються з державами Європейського Союзу: Німеччина, Нідерланди, Швейцарія. 

Тобіас Айзенрінг, керівник проекту Fibl

- Важливо те, що наразі швейцарські баєри та інші баєри з Європейського Союзу бачать потенціал і уже довіряють нашому українському виробнику і є на це попит.

Закордонні партнери також зацікавлені у розвитку українського органічного ринку. До слова, Швейцарська конфедерація понад 10 років фінансує органічні проекти в Україні.

Віктор Шуткевич, заст. директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні Посольства Швейцарії в Україні

- У нас досить вагоме фінансування. Ми зараз маємо 25 млн франків в рік фінансування на всю нашу стратегію співпраці між Швейцарією та Україною. У нас є рамкова угода з урядом України на 4 роки прописана.

Згідно із даними 2016 року, у Європі 13,5 млн га земель є органічними. Найбільшу кількість таких посівних площ має Іспанія, на другому і третьому місцях Італія та Франція відповідно.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію