Дитячий будинок сімейного типу з Чернігова отримав дитячий одяг... з конфіскованого майна

Головне управління юстиції Полтавської області передало до родини Овчаруків 133 предмети з числа конфіскованого майна. Речі до дитячого будинку віддали за рішенням спеціальної комісії. Хто ще може скористатися такою допомогою і як часто майно передають безоплатно, дізнавалась Марія Лісніченко.

Подружжя Овчаруків з Чернігівщини цього дня у Полтаві – не просто так. Сьогодні додому вони поїдуть не з порожніми руками, а зі ста тридцяти трьома одиницями одягу для дітей. Речі їм точно стануть у нагоді, адже вдома на них чекає 11 дітей. Вони – вихованці дитячого будинку сімейного типу. Аби його відкрити, родина не лише придбала великий будинок, зробила у ньому ремонт та створила всі умови для дітей, а й продала квартиру в столиці, аби створити для своїх вихованців належні умови життя. Тож одяг, запевняє Наталія, мама родини, – це перша необхідність.

Наталія Овчарук, мама у дитячому будинку сімейного типу (Чернігів)

- На сайті «СЕТАМ» ми іноді переглядаємо речі на безоплатну передачу, і там були речі, які, мабуть, нам підійдуть, для наших дітей. Тому ми звернулися з листом у Полтаву.

Зараз речі їдуть до своїх нових господарів, а в минулому вони були предметом незаконної торгівлі та були конфісковані. 

Олександр Міщанін, начальник Київського РВ ДВС м.Полтава

- На виконанні у відділі перебувало виконавче провадження відносно конфіскації предметів торгівлі. Зазначене майно державним виконавцем було описано і передано на реалізацію до ДП «СЕТАМ». У зв'язку з тим, що майно не реалізувалось, воно було передано на безоплатну передачу.

Згідно із Законом України «Про виконавче провадження», конфісковане майно, яке не вдалося продати під час 3-х торгів, підлягає безоплатній передачі органам державної влади, охорони здоров'я, освіти, соціального захисту, закладам, де виховуються діти-сироти та іншим. Подальшу долю майна визначає спеціальна комісія серед прийнятих на сайті заявок.

Передавати безоплатно, стверджує керівництво Головного управління юстиції у Полтавській області, можуть не лише одяг.

Олег Тимченко, начальник ГТУЮ у Полтавській області

- На Полтавщині, оскільки ця область не є прикордонною, ці випадки не часті. По передачі майна – вони частіше рідкісні, бувають випадки, коли передається, і майно такого щоденного вжитку, менше випадків, коли передаються транспортні засоби, але вони також є.

Стрічка новин