«Знай, вмій – дій»

До Дня молоді благодійна організація «Світло надії» запросила підлітків до участі у пізнавальному квесті. «Знай, вмій – дій» – традиційний масовий захід, покликаний інформувати молодь про ключові аспекти профілактики ВІЛ/СНІДу. Загалом учать у квесті взяло понад 60 підлітків та 15 компаній-партнерів благодійної організації.

Біля Білої Альтанки – людно: майже 70 учасників квесту вже готові вирушати у подорож за новими знаннями та пригодами. Цього разу традиційний квест «Знай, вмій – дій» проходить на території парку біля Свято-Успенського собору. Тут розташувалося 15 станцій, серед останніх – Соціальний театр, перша медична допомога, спортивні ігри та інші.

Дмитро Марченко, виконавчий директор МС «Баррі»

- Ми вже третій рік співпрацюємо зі «Світлом надії». Нас запрошують, тому що медицина – це наше. Ми спитаємо у школярів, в учасників цього квесту про домедичну допомогу. Що треба робити в разі того, якщо людина без свідомості, чи якщо щось трапилось, якась кровотеча чи якась інша ситуація.

На станції медичного спецпідрозділу «Баррі» учасники квесту не лише відповідали на запитання, а й виконували практичні завдання. За словами Дмитра Марченка, саме вони мають більше значення при виставленні оцінок. Поєднують практичні завдання з теорією і патрульні поліцейські.

Руслан Возниця, патрульний поліцейський роти №2

- Поліція періодично бере участь у таких квестах, це не перша наша участь у подібних заходах. З дітьми спілкуємося на правові питання, нагадуємо їм правила дорожнього руху, про поведінку у побуті, на канікулах вдома, особливо зараз, у літні канікули, коли вони самі знаходяться вдома.

З нетерпінням на зустріч з поліцейською станцією квесту чекає команда СПУ, але цікаві гравцям й інші завдання.

Ростислав Курдюковський, учасник квесту

- Я беру участь вже не перший раз у даному квесті. Сама тема квесту є дуже популярною у наш час, адже молоді потрібно знати необхідні правила саме свого здоров'я, як його зберегти. І сама назва – «Знай, умій – дій» полягає і говорить саме про таку мету даного квесту. Це вже буде третій квест, у якому я беру участь.

Учасників, які беруть участь у квестах, щороку стає дедалі більше, стверджують організатори, як і підвищується рівень їх обізнаності.

Віктор Шилов, керівник підліткового центру «Lighthouse» БО «Світло надії»

- Квест присвячений профілактиці, тобто, зміні поведінки на більш безпечну, життєвим корисним навикам, які можна отримати, підвищенню соціальної активності підлітків та молоді. Чому саме квест, мабуть, тому що це найбільш інтерактивна на сьогодні взаємодія. Коли взаємодіють не лише учасники між собою, а взаємодіють і ті, хто стоїть як організатори.

Організатори квесту додають: перший квест пройшов 3 роки тому, тоді він зібрав не більше 30-ти учасників. Сьогодні «Світло надії» проводить по 2 квести на рік.

Стрічка новин