Цілий тиждень – на морі

Такий подарунок отримали діти та молодь з інвалідністю. У рамках міської програми «Турбота» таку подорож здійснюють уже кілька років. У 2017 році було оздоровлено більше тисячі юних полтавців у супроводі одного з батьків. А цьогоріч у міському бюджеті закладено 3 мільйона гривень у рамках програми соціального забезпечення та захисту «Турбота», єдиної в Україні соціальної акції з оздоровлення дітей та молоді з інвалідністю.

Цього дня вони стоять з повними валізами речей, але думками - уже на морі. Це - Алла Іванюта. Вона вперше з сином Денисом вирушає на море. Очікує, як і всі, позитивних емоцій та відпочинку, а ще - оздоровлення для дитини.

Алла Іванюта, мама дитини з інвалідністю

- Для нас плавання дуже важливе, ось чому ми саме їдемо. Ми плаваємо зараз в басейні, адже це дуже-дуже потрібно.

Для Ірини Кононенко поїздка на море за програмою «Турбота» - уже не вперше. 

Ірина Кононенко, мама дитини з інвалідністю

- Так, були уже на Чорному морі, теж дуже сподобалося, чекаємо, що і на цей тур теж гарно відпочинемо.

Антон Волик уже втретє їде на море. Всі поїздки, говорить хлопець, подобалися. 

Антон Волик, їде на море за програмою «Турбота»

- Мені минулі два рази сподобалися. Але тільки не сподобалося, що море було холодне. А так все сподобалося: клуби поруч, і база нормальна, і тепло було. Тільки оце море та інколи пасмурно було.

Щоразу дітей та їх батьків в поїздку проводжає Полтавський міський голова Олександр Мамай. 

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- На сьогодні, на превеликий жаль, у нас понад 1000 таких дітей. І сьогодні, відправивши їх на море, не принципово, чи вони отримають насолоду від сонця, чи від самого моря, але найпринциповіше те, що вони починають спілкуватися між собою. Тому що таких дітей ми в місті не бачимо, і вони знаходяться поодинці, сам зі своїми проблемами, зі своїми батьками.

Олександр Мамай певен: ці морські подорожі зближують дітей та соціалізують в суспільстві. Укладають багаж та сідають до автобуса. Адже попереду - відпочинок на березі моря. Цього дня у мандрівку відправилося два автобуси. А Наталія Врублевська з сином Левом уже повернулися з відпочинку. Тепер ділиться враженнями.

Наталія Врублевська, мати дитини з інвалідністю 

- Враження неймовірні! Малюк в захоплені був від моря, не боявся. А з води не можна було його витягти. До моря ходили прямо кожного дня. Говорив: «кап-кап», «бум-бум». Тобто, їдемо уже на море.

В захопленні від поїздки і Олександра Волошина. 

Олександра Волошина, мати дитини з інвалідністю 

- Море нам дуже сподобалось, ми відвідали селище міського типу Кирилівку, були на березі Азовського моря. Море тепле, прекрасне, мілководне. До моря було ходити зовсім не далеко, корпуса зовсім близько розміщені до моря, вимощені кругом тротуари, кругом алейки.

Такі поїздки на Азовське та Чорне моря триватимуть упродовж літа.

Стрічка новин