У Полтаві обговорили медичну реформу

На засіданні «круглого столу», яке відбулося у Центрі громадського моніторингу «Погляд», у дискусії взяли участь полтавці, лікарі, місцеві депутати. На зустрічі йшлося про ефективність змін у галузі охорони здоров'я та ставлення до них полтавців. До того ж предметом обговорення стали результати соціологічного дослідження, проведеного Центром громадського моніторингу «Погляд» на тему медреформи.

Медична реформа нині у всіх на слуху. Про неї говорять з екранів телевізорів, аналізують на засіданнях, сперечаються у транспорті.  Центр громадського моніторингу «Погляд» також не зміг залишитися осторонь цієї теми.

Олександр Залужний, керівник ГО «Центр громадського моніторингу «Погляд»

- Ця тема надзвичайно актуальна на сьогоднішній день. Закінчується перший етап анонсованої нашим Урядом медичної реформи. Дуже багато людей вже заключили договори з сімейними лікарями, і з першого липня вже конкретні заходи вже буде Уряд здійснювати, «підуть гроші за пацієнтом», як кажуть.

Аби більш глибоко дослідити ставлення населення до медичної реформи, фахівці «Погляду» провели анкетування серед мешканців нашого міста. Участь у ньому взяло 500 респондентів віком від 45 до 70 років. Результати, які отримали під час соцдослідження, експерти презентували на засіданні «круглого столу», куди запросили як потенційних пацієнтів, так і працівників медичної сфери. Останні зізнаються: у лікарів, як не дивно, також залишається багато запитань до змін у роботі медичної галузі.

Юрій Безрядін, заст. гол. лікаря КУ «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»

- Не все є виписано на центральному рівні, на рівні Міністерства охорони здоров'я так, як це робили раніше, усе по пунктах, коли складався план на декілька років, все було виписано, прораховувалося фахівцями по фінансуванню. Зараз воно йде більш так... Можливо, тому що швидко і більш імперично, і тому деякі речі навіть для медичного середовища незрозумілі.

Результати дослідження також показали: пацієнти вважають забезпечення ліками та оснащенням медапаратурою в закладах охорони здоров'я недостатнім, а більшість респондентів погоджуються, що в Україні має бути впроваджене загальнообов'язкове медичне страхування.

Олександр Залужний, керівник ГО «Центр громадського моніторингу «Погляд»

- Після більш глибокого вивчення цієї проблематики, після того, як експерти їх опрацюють, я думаю, ми вийдемо на якісь конкретні рекомендації, які зможемо дати і керівництву нашого міста, і області, і направимо, я думаю, через народних депутатів до Верховної Ради, до Кабінету Міністрів. Я думаю, результат від цієї роботи буде.

Тим паче, позитивні приклади такої роботи є. Соціологічні дослідження та висновки експертів центру «Погляд», присвячених новому Закону про житлово-комунальні послуги, який мав вступити в силу 10 червня, лягли в основу чисельних звернень в різних містах України до органів державної і місцевої влади щодо необхідності доопрацювання цього Закону. Зокрема, депутати Київради повністю підтримали висновки експертів центру «Погляд». Депутати Верховної Ради змушені були визнати свої помилки та скасували набрання чинності у зв'язку з багатьма антинародними положеннями Закону про ЖКГ. Але боротьба за покращення Закону ще не завершена. Центр «Погляд» продовжує роботу в цьому напрямку.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію