121-у річницю від Дня народження Кондратюка відзначили двома виставками

У Полтавському музеї авіації і космонавтики відбулись урочистості до 121-ї річниці від Дня народження нашого земляка, геніального українського вченого Юрія Кондратюка. Винахідник прославився на все світ своєю теорією космічних польотів на Місяць. За її розрахунками американцям вдалося вперше в історії людства здійснити висадку на поверхню іншої планети.

121 рік минув від Дня народження видатного українського вченого Юрія Кондратюка. З цієї нагоди у Полтаві біля музею авіації і космонавтики відбулось урочисте покладання квітів до пам’ятника відомого на весь світ полтавського винахідника.

Андрій Пушкарєв, директор Полтавського музею авіації і космонавтики 

- День народження нашого видатного земляка, основоположника теоретичної космонавтики Олександра Шаргея, більш відомого як Юрій Кондратюк.

Юрій Кондратюк увійшов в історію як автор багатьох оригінальних ідей для Космосу, проте найбільшим досягненням вченого є проект розрахунків польоту людини на Місяць. Саме його використали американці під час запуску місії «Аполон».

Ірина Пістоленко, завідуюча науково-дослідним сектором Полтавського музею авіації і космонавтики

- За розрахунками Кондратюка ракета-носій з космічним кораблем стартує з космічного порту, облітає навколо Землі і направляється до Місяця.

В цьому році також виповнюється 100-річчя з часу написання наукової праці «Тим, хто буде читати, щоб будувати». Вона стала основою відомої книги Юрія Кондратюка «Завоювання міжпланетних просторів», в якій автор писав про економічну доцільність вертикального злету ракет, створення проміжних баз під час польотів, а також енергозабезпечення Землі. 

Ірина Пістоленко, завідуюча науково-дослідним сектором Полтавського музею авіації і космонавтики

- Це найбільш багатопланова, різноаспектна робота, яка, за їх висновками, мала бути збереженою у хроніках світової науки. Так і сталося: сьогодні про цю роботу знають у всьому світі фахівці, які працюють в ракетно-космічній галузі.

До Дня народження Юрія Кондратюка в музеї відкрились 2 виставки, на яких представлені оригінали відомих рукописів винахідника.

Стрічка новин