У Полтаві проведуть фестиваль фарб

Завтра у місті відбудеться знаменитий HOLI FEST.

"Хоч раз у житті це має спробувати кожен!  Виходь за рамки своїх обмежень та приходь на HOLI FEST. Чекаємо Вас 23 червня о 16:00, ТРЦ Конкорд (парковка ТРЦ). Буде дуже яскраво, ми обіцяємо.  На Вас чекає 50 подарунків, розіграші, energy dance та яскраві емоції. Не забувайте робити фото, писати свої відгуки та враження. Побачимось на фестивалі фарб!, - анонсують організатори подію у Фейсбуці.

Довідково. Фестиваль фарб Холі або Пхагвах відзначають щороку в Індії в повний місяць місяця Пхалгуни. За легендою, назву “Холі” фестиваль отримав на честь супротивниці Вішну – демониці Холіки. Одного разу вона вмовила сина індійського короля Прахлада, який поклонявся Вішну, зійти на вогнище в ім’я Бога. Демониця вірила, що їй вогонь не буде небезпечним, тому пішла разом з Прахлада і згоріла, а царевич вийшов з багаття неушкодженим.На згадку про цю легенду виникла традиція в перший день фестивалю Холі спалювати опудало демониці.Інша версія виникнення свята – історія про Шиву, який спопелив своїм третім оком Каму (божество любові) після того, як той намагався перешкодити медитації бога.

Шива позбавив Каму тіла, але пізніше піддавшись на вмовляння своєї дружини, повернув богу любові тіло на 3 місяці в році. Індуси вірять, що коли Кама знаходить свій тілесний образ, пробуджується життя, все розквітає буйством фарб і приходить пора відзначати свято любові.

Свій інтерес і побажання щастя під час фестивалю фарб Холі індуси висловлюють посипаючи свого обранця кольоровою пудрою, а також під час урочистостей обливаються підфарбованою водою. Спеціальні фарби “гулу” продають прямо на міських вулицях.

"Прижилося" це свято і в нас. Щороку набирає популярності у різних куточках України. Вхід на завтрашній фест у Полтаві - вільний.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію