"Доступні ліки": програму розширять новими ліками від більшої кількості хвороб

20 мільйонів українців отримали за програмою "Доступні ліки" медикаменти безкоштовно або за зменшеною вартістю/

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко в ефірі каналу "112. Україна". 

"Уже 20 мільйонів українців, 20 мільйонів рецептів, по цій програмі люди отримали безкоштовно або за зменшеною вартістю, 2 млн громадян у місяць отримують доступні ліки. Якщо ми починали зі 159 препаратів, які були в програмі, то сьогодні їх 239", - сказав Розенко.

Також він додав, що програма "Доступні ліки" розширюється. 

"Сьогодні програма працює лише для таких захворювань, як цукровий діабет, серцево-судинні захворювання і бронхіальна астма. Але ми розширюємо коло препаратів і я переконаний, що або в цьому році, або вже з наступного року ми будемо розширювати програму за рахунок нових нозологій і нових хвороб. Але рік пройшов. Програма працює, фінансування програми здійснюється стабільно", - зауважив Розенко. 

Віце-прем’єр-міністр також додав, що нині 9 млн пацієнтів уже підписали договори зі своїми персональними лікарями. Нагадаємо, в квітні 2017 року в Україні стартувала урядова програма «Доступні ліки».

До переліку "Доступних ліків" відбирали лише ті лікарські засоби, міжнародна непатентована назва яких є у Національному переліку основних лікарських засобів. Ліки проходили відбір з урахуванням рівнів захворюваності населення, поширеності хвороб та смертності, доказів порівняльної ефективності, а також галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію