Полтавські студенти захистили польські дипломи

Між Полтавською державною аграрною академією та Вищою школою бізнесу, що в місті Домброва-Гурнича, цей проект існує вже три роки. Студенти мають змогу, навчаючись в Україні, отримати документ про вищу освіту європейського зразка. 

Три роки тому у Полтавській державній аграрній академії започаткували новий міжнародний освітній проект. Згідно з ним, студенти навчаються паралельно у двох вишах: полтавському та польському, відповідно, отримують паралельний диплом.

Рафал Ребілас, уповноважений ректора зі співробітництва зі східними регіонами (Польща)

- Студенти із України хочуть отримати другий диплом, ми хочемо мати студентів-іноземців в нашому університеті. Зараз у нас вже більше ніж 350 студентів, які паралельно навчаються в Україні і в нашому університеті.

90% навчального періоду для цих студентів відбувається у Полтаві, решта – у Польщі. Цього дня перші 19 учасників програми паралельних дипломів вже захищають свої бакалаврські роботи.

Олег Горб, проректор з науково-педагогічної, наукової роботи та міжнародних зв’язків ПДАА

- Державна екзаменаційна комісія по захисту дипломних робіт польських, польського вищого навчального закладу, який називається Академія ВСБ (Вища школа бізнесу) в Домброві Гурнічі, виїхала сюди для того, щоб зробити захист дипломних робіт на нашій території. 

Свій дипломний проект цього дня презентує і Анастасія. Торік вона була випускницею коледжу, а сьогодні – закінчує бакалаврат польського вишу.

Анастасія Летик, студентка Вищої школи бізнесу (Польща)

- В минулому році я закінчила 4 роки аграрного коледжу, і в цьому році закінчила бакалавра тут. Ми їздили до нашої Вищої школи бізнесу, нам проводили там тренінги різні, екскурсії.

Рівень підготовки полтавських студентів вразив польських фахівців.

Рафал Ребілас, уповноважений ректора зі співробітництва зі східними регіонами (Польща)

- Під великим враженням від дипломних робіт. Це дуже важка робота студентів, але також важка робота керівників дипломних робіт. Вони чудово підготували студентів, і цей захист також на дуже високому рівні. Студенти гарно знають тему своїх робіт, відповідають на всі запитання.

Після закінчення бакалаврату студенти отримують диплом за спеціальністю «менеджмент організацій». Після цього можуть ще 2 роки навчатися у магістратурі.

Олег Горб, проректор з науково-педагогічної, наукової роботи та міжнародних зв’язків ПДАА

- У нас навчається на цьому паралельному дипломі студенти різних факультетів: чи-то агроном, чи-то інженер-механік, чи-то інженер-технолог, чи-то інженер-механік, чи-то ветеринар. Тобто, вони навчаються на тому фаху, на якому вони вибрали в українському виші, а тут вони отримують універсальний диплом «менеджмент організацій».

Переваги від впровадження програми паралельних дипломів вбачають не лише студенти, а й викладачі.

Олександр Галич, декан факультету економіки та менеджменту ПДАА

- Ті викладачі, які працюють у польському університеті, який базується на нашій базі, вони мають доступ до бібліотеки польського університету, вони мають можливість отримати ті сучасні знання, які є актуальними, які можна використовувати при викладанні таких же дисциплін для наших студентів.

Загалом навчатися за паралельним дипломом в Україні та Польщі мають можливість не лише студенти вишів, а й представники коледжів та ліцеїв, а також випускники шкіл, які невдало склали ЗНО.

Стрічка новин