Полтавських депутатів перевірили на дотримання антикорупційного законодавства

У Полтавській міськраді найчастіше «конфлікт інтересів» торкається земельних питань та передачі майна в оренду. Такі результати моніторингу Аналітичного центру «Бюро економічних та соціальних досліджень». Щоправда, порушень антикорупційного законодавства міськими депутатами за аналізований період експерти не виявили.

Конфлікт інтересів - протиріччя між представницьким та особистим інтересом у депутатів місцевих рад. З грудня по квітень на предмет наявності цього явища Полтавську міську раду моніторили фахівці Аналітичного центру «Бюро економічних та соціальних досліджень». Виявили: «конфлікт інтересів» найчастіше може бути присутній у питаннях землі та передачі комунального майна в оренду. Діяльність депутатів експерти аналізували за бізнес-зв'язками та зв'язками із громадськими організаціями.

Костянтин Донченко, експерт АЦ «Бюро економічних та соціальних досліджень»

- Найбільшими по бізнес-зв'язках фракціями ради можемо назвати такі, як «Рідне місто». Наразі на сайті міської ради значиться, що там 6 депутатів із 5 мають те чи інше опосередковане відношення до різних видів бізнесу. Це також депутати фракції БПП та «Совість України».

А от найбільше зв'язків із громадськими організаціями має фракція «Свобода». Загалом, розповідає Костянтин Донченко, існує порядок дій депутата, аби уникнути конфлікту інтересів. Під час засідання сесії обранець повинен зачитати заяву про те, що він не брав участі у підготовці проекту рішень, і в подальшому – не брати участі в голосуванні по цьому питанню. Полтавські депутати, продовжує експерт, цієї норми законодавства дотримувалися. 

Костянтин Донченко, експерт АЦ «Бюро економічних та соціальних досліджень»

- Те, що ми моніторили, депутати завляли про свої конфлікти інтересів, і на сесіях були подані відповідні заяви. Але якщо говорити про всеукраїнську кампанію, то загалом було знайдено близько 10 порушень «конфлікту інтересів», неврегулювання власне «конфлікту інтересів».

У наступному році аналітики продовжать проводити моніторинг Полтавської міської ради. Тепер уже не тільки в контексті «конфлікту інтересів», а й за тим, як обранці ведуть прийом громадян, як вони відвідують сесії, скільки депутатських запитів подали тощо.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію