Депутати обласної ради готуються до сесії

Придбання нового обладнання в окремі медичні заклади Полтавщини, внесення змін до «Комплексної програми соціального захисту населення», ці та інші питання обговорили на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення. Побували на ньому й наші журналісти.

Частково відшкодовувати чорнобильцям витрати на оздоровлення – такі зміни планують внести до обласної «Комплексної програми соціального захисту населення Полтавщини». Їх обговорили на засіданні профільної комісії обласної ради. 

Людмила Овчаренко, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соц.захисту населення

- Категорії чорнобильців, які мають інвалідність І групи, які мають наміри оздоровлюватися в лікувально-оздоровчих закладах. Вони, згідно цих змін, будуть мати можливість отримати грошову компенсацію до їхнього лікування.

Розглянули члени комісії й звернення головного лікаря обласного онкологічного диспансеру Ореста Вовка щодо придбання в заклад ендоскопічної стійки. Новий апарат, додає Орест Вовк, дасть можливість медикам проводити операції без хірургічного втручання. 

Орест Вовк, головний лікар Полтавського обласного онкологічного диспансеру

- Це розвиток, це розширює наші можливості. Той апарат, на який ми зараз піднімаємо питання фінансування, - це трансуретральні резекції сечового міхура. Простими словами - це без відкритого хірургічного втручання.

Заслухали на засіданні і звіти лікарів, які претендують на продовження контрактів. Серед них – Костянтин Вакуленко, головний лікар обласного клінічного кардіологічного диспансеру. За 3 роки на посаді, розповідає медик, в закладі відкрито нове відділення, в рамках проекту Світового Банку закуплено сучасне обладнання та інше. 

Костянтин Вакуленко, головний лікар Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру

- Плани шикарні, і вони якраз полягають у тому, що ми повинні запустити в роботу новий корпус. Це буде якісно новий рівень надання медичної допомоги у Полтавському кардіодиспансері.

Всі питання, котрі підтримали на засіданні, будуть подані на розгляд депутатів на найближчій сесії обласної ради.

Стрічка новин