На Полтавщині реалізують проекти громадських організацій

Серед 12 заявок комісія обрала 4 тих, які отримають фінансування з обласного бюджету. Результати конкурсу обговорювали депутати на засіданні комісії з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери.

До 3 червня громадські організації Полтавської області мали змогу взяти участь у конкурсі проектів. Серед його пріоритетних завдань – оборонна Україна, формування національної свідомості, любові до свого народу, його історії, культурних та історичних цінностей, підвищення рівня громадянської активності членів територіальних громад тощо. 

Юрій Варченко, перший заступник директора Департаменту інформаційної діяльності Полтавської ОДА

- Ці цілі і пріоритетні завдання конкурсу, вони також узгоджуються зі стратегією розвитку Полтавської області та програмою соціально-економічного розвитку Полтавської області на ці роки. За цими напрямками були і приймалися, хоча, я скажу, проекти - це не обов'язково по цих напрямках громадські організації в праві подавати будь-які проекти, але старалися громадські організації в контексті цих цілей і пріоритетів подавати свої пропозиції.

9 громадських організацій стали учасниками цього конкурсу. Загалом вони подали 12 проектів, з яких 4 були визнані переможцями. Це - створення інтерактивної карти «Міста пам’яті Української революції 1917-1921 років на Полтавщині», впровадження роздільного збору сміття у навчальних закладах Полтавської області, «Військова служба за контрактом у Національній гвардії України», а також проект «Дізнайся і дій» від Полтавського обласного осередку «Союз організацій інвалідів України». Кошти на реалізацію цих проектів виділяються з обласного бюджету.

Юрій Варченко, перший заступник директора Департаменту інформаційної діяльності Полтавської ОДА

- Ці кошти нами були заплановані у комплексній програмі «Комунікація влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери Полтавської області на 2016-2020 роки» на цей рік у сумі 200 тисяч гривень. Вони поки що до цього часу не виділені, хоча є перспектива виділення цих коштів на найближчій сесії.

На засіданні комісії з питань регламенту учасники також порушували питання щодо збільшення фінансування.

Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської обласної ради

- Можливо, збільшити загальну суму. Не 200 тисяч, а, умовно кажучи, 400 тисяч. Можливо, комісія таким стимулом, все-таки їм захищатися перед адміністрацією, але коли скаже слово комісія, буде більш вагомо, в допомогу їм, для громадських організацій для реалізації їхніх проектів.

На наступний конкурс це зауваження пообіцяли врахувати. До слова, нове змагання проектів від громадських організацій в області планують оголосити до 1 жовтня цього року.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію