Художниця з Оржиці продемонструвала свої полотна полтавцям

Масляні фарби, сюжети картин, що описують побут та життя мешканців Оржиці, а також незвичне зображення звичних речей. Друга персональна виставка Діани Дриги відкрилася у виставковій залі музею Короленка. Усього – 33 роботи, виконані в унікальній манері.

Діана Дрига малює з дитинства, а свою першу картину олійними фарбами жінка створила ще у 2006 році. Сьогодні художниця відкриває вже другу персональну виставку. Перша експозиція побачила світ минулого року в Оржиці під назвою «Картини з життя», а цього дня у музеї Короленка Діана презентує полтавським поціновувачам мистецтва «Дотик кольором». Назву для виставки обрала не випадково.

Діана Дрига, художниця

- Чому дотик кольором? От виставка несе таку назву. Тому що поети торкаються душі словом, музиканти, відповідно, музикою, а я доторкаюсь кольором.

Картини, що мають торкатися душі, написані за останній рік, а з кожною з них у художниці пов'язана своя історія. Одне з найцінніших для Діани Дриги полотен – по пам'яті відтворена бабусина хата. Загалом з 33 картин, представлених у залі, більшість показує побут звичайних людей.

Ольга Вечерок, старший науковий співробітник музею В.Короленка

- Це опоетизована побутовість така. Це повсякденність опоетизована. Ось ці хатки похилені, та навіть ось ці човни підгнивші у затоці заболоченій. Ми не помічаємо цієї поезії, поетичності, мальовничості, а вона, бачите, відчуває.

Ідея ж запросити художницю до зали народилася в іншої співробітниці музею Котляревського Ганни Бокарєвої. Жінка згадує: вперше зустрілася з художницею ще взимку. Тоді вона попросилася до садиби, аби написати кілька нових картин.

Ганна Бокарєва, науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею І.П.Котляревського

- Звісно, якщо вона змалювала світлицю Івана Петровича Котляревського і його робочий кабінет, то я побачила яскраву іскру, побачила яскравий талант у Діани. Звичайно, ми почали з нею спілкуватися, і я запропонувала влаштувати виставку у нашому музеї.

У Полтаві виставка Діани Дриги експонуєтьсяу музеї Короленка, проте, стверджують працівники музеїв міста, її планують запрошувати й до інших виставкових залів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію