Рівень пожежної небезпеки на Полтавщині – найвищий, п'ятий

Працівники Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Полтавській області прогнозують його на 21 та 22 червня. Аби запобігти нещасним випадкам, надзвичайники нагадали полтавцям правила пожежної безпеки. Рятувальники застерігають: кількість пожеж на Полтавщині порівняно з минулим роком збільшилась.

21 та 22 червня на Полтавщині переважатиме надзвичайний (5 класу) рівень пожежної небезпеки. Про це повідомляють у Головному управлінні державної служби з надзвичайних ситуацій України у Полтавській області. Клас пожежної небезпеки вираховують, виходячи з так званого комплексного показника. Його головні чинники – температура повітря, кількість опадів та місцеві фактори рослиності. 

1 клас – до 400 (відсутність пожежної небезпеки)

2 клас – 401-1000 (мала пожежна небезпека)

3 клас – 1001-3000 (середня пожежна небезпека)

4 клас – 3001-5000 (висока пожежна небезпека)

5 клас – більше 5000 (надзвичайна пожежна небезпека)

Провідний інспектор міськрайонного управління ГУ ДСНС у Полтавській області Богдан Струць зазначає: цього року кількість пожеж на Полтавщині у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилась. Зросла і кількість загиблих на пожежаж – вісім проти трьох у 2017 році.

Богдан Струць, провідний інспектор МРУ ГУ ДСНС України у Полтавській області 

- Зараз трішки великий зріст. На даний момент 307 пожеж, в порівнянні з минулим роком 2017 – 295 пожеж. Загалом, це пожежі в екосистемах, тобто, спалювання сміття, спалювання сухої рослинності, і цим спричинений ріст.

Саме через збільшення пожежної небезпеки рятувальники спільно з фахівцями соціальної служби та представниками Київської районої ради перевірили справність пожежонебезпечних приладів у будівлях та провели профілактичні бесіди з місцевими. Останнім нагадали про правила пожежної безпеки у побуті, на відкритій території, особливо – у лісових масивах. А також розповіли про алгоритм дій на випадок виникнення екстремальної ситуації. 

Надія Танцюра розповідає: перевіряти газоприлади рятувальники приходять часто.

Надія Танцюра, полтавка 

- По сезону, як газ вмикаємо, так приходять і провіряють. Та і для нас це зручно і надійно.

Також працівники Служби вручили тематичні листівки та пам'ятки. Для дітей – особливі. Фахівці Служби порятунку «101» зізнаються: такі пояснювальні заходи є дієвими. Люди в більшості випадків прислухаються до порад та дотримуються правил пожежної безпеки. 

Стрічка новин