Виборча кампанія-2007 офіційно розпочалася 2 серпня

Вже 11 днів політичні сили ведуть боротьбу: хто – за голоси виборців, а хто – і за можливість взяти участь у них взагалі. Традиційно це не обходиться без гучних заяв, спроб домовитися та судових позовів.

Без гучного скандалу початок перегонів не обійшовся. Центрвиборчком на своєму засіданні 10 серпня не прийняв рішення про реєстрацію кандидатів в народні депутати від Блоку Юлії Тимошенко. Зокрема, члени ЦВК від коаліції заявляють, що проблема полягає в тому, що не вказана адреса місця проживання жодного кандидата з виборчого списку. Блок подав на Центральну виборчу комісію до суду. Про це заявив керівник виборчого штабу БЮТ Олександр Турчинов. Тим часом Президент України Віктор Ющенко звернувся до Центральної виборчої комісії з проханням добровільно повернутися до розгляду питання про реєстрацію списку Блоку Юлії Тимошенко, не чекаючи рішення суду. Представник Президента в ЦВК Марина Ставнійчук повідомила на брифінгу, що на адресу Президента надійшов лист від Юлії Тимошенко з проханням до нього, як до гаранта конституційних прав і свобод громадян, втрутитися у ситуацію. У свою чергу, члени ЦВК передали агенству УНІАН заяву, в якій розцінюють вислови в свою адресу (цитата) «як грубий і неприхований тиск, спробу незаконного впливу на кожного з нас з метою добитися ухвалення незаконного рішення». «Так само ми вимушені кваліфікувати і відверті погрози кримінальною відповідальністю, яка, ніби-то, «очікує окремих членів Центральної виборчої комісії» - говориться у заяві.

Інші партії-учасники дострокових виборів розпочинають свої кампанії. Лідер ПСПУ Наталія Вітренко повідомила, що її політсила у разі проходження у Верховну Раду VI скликання може увійти до коаліції з «Партією регіонів» і КПУ, якщо у них в програмі будуть положення, які співпадатимуть з програмою прогресивних соціалістів і вони (регіонали та комуністи) будуть налаштовані їх виконувати.

Після реєстрації списків у ЦВК лідери збираються активно пропагувати свої ідеї серед виборців, роз'їхатися по регіонам.

А 14 серпня до Полтави планує завітати спікер Верховної Ради четвертого скликання, голова політичного блоку Володимир Литвин. Серед іншого, він, як повідомляє прес-служба блоку, у вівторок о 18.00 годині зустрінеться із полтавцями у Корпусному парку. А наші глядачі зможуть поставити свої запитання політику 14 серпня о 20.00 – Володимир Литвин у прямому ефірі студії «Місто» буде гостем програми «Політичний спектр».

Стрічка новин