Новенькі місця для паркінгу чи дерева?

З таким питанням зіткнулися мешканці, які проживають за адресою Грушевського, 13 біля ринку «Мотель». У їх дворі хочуть побудувати місця для паркінгу авто, але для цього потрібно зрубати цілий ряд старих лип. Таким оновленням люди не раді, але їхню думку, говорять, ніхто не врахував. Мешканці говорять: направляли й електронні листи екс-депутату Полтавської міської ради Денису Поліщуку, який раніше їм допомагав. Але останній з цією проблемою уже допомогти не може.

Працює погрузчик, що розгортає каміння та гранпил. Незабаром на цьому місці буде асфальтове покриття та парковка. Але мешканці такими оновленням не раді. Причини такої реакції залюбки пояснюють.

Марія Сергеєва, мешканка будинку по вул.Грушевського, 13

- Але я не знаю, чому вирішили зробити паркінг у нашому дворі, при цьому всьому зрубати ряд лип. Це дерева, які тут уже ростуть, тут з моменту будівництва будинку. Ми мали тінь у дворі, ми мали затишок. Зверніть увагу на те, що цей будинок не має технічного поверху, спека просто шалена на верхніх поверхах, ну і зараз, якщо прибрати ці дерева, то я не уявляю, як тут люди повинні жити.

Техніка працює, дерева готують до зрубу, але, як говорять мешканці, їх думку не врахували. 

Марія Сергеєва, мешканка будинку по вул.Грушевського, 13

- І я хочу наголосити, що це прибудинкова територія, і якихось опитувань не проводилося, думки мешканців ніхто не запитав. Я вважаю, що мають мешканці, в першу чергу, вирішувати, чи має бути тут паркінг, чи має бути якийсь затишок та мікроклімат у дворі, щоб люди могли спокійно жити.

І цього дня вони вийшли з невдоволенням висловити свою позицію. 

Ольга Музикант, мешканка будинку по вул.Грушевського, 13

- Я категорично проти цього. Це і наше життя, і наше здоров'я. Машини як на ринок їдуть, і фури їдуть, і автобуси їдуть – і все це в наші вікна. Я ось на 3 поверсі живу у 3 під'їзді, то це неможливо – вікно відкрити.

Мешканці розповідають: направляли й електронні листи екс-депутату Полтавської міської ради Денису Поліщуку з проханням допомогти. Раніше він опікувався проблемами мешканців цього району, але після відкликання з посади екс-депутат уже не в змозі вирішити проблеми жителів.

Для більшості мешканців будинку за адресою Грушевського 13 дерева – не лише прихисток від сонця. 

Людмила Сергеєва, мешканка будинку по вул.Грушевського, 13

- Ми тут прожили 50 років, а навіть більше, і ці дерева були посаджені з того часу, і ми дуже цінуємо, бо це наше спасіння, наші легені, наше здоров'я, здоров'я наших дітей і наших пенсіонерів, які далеко не ходять і, як говорять, користуються цим повітрям, яке тут.

Наша знімальна група направила запит до житлово-комунальної структури ще 1 червня 2018 року, у якому цікавилися підставами будівництва автостоянки, її розмірами та погодженням мешканців на дані ремонтні роботи. Але відповіді так і не отримали.

Заступник начальника ЖЕО №2 Михайло Лукін говорить: на таке будівництво має бути дозвіл та згода мешканців.

Михайло Лукін, заступник начальника ЖЕО №2 

- Після того, як будуть всі необхідні папери, люди повинні попередити мешканців про початок та закінчення робіт. Тобто, як будь-яке будівництво будь-якого об'єкту має мати паспорт будівництва: хто його веде, коли початок та кінець і так далі.

Пошуки власника проекту теж закінчилися невдало.

- А де ваше керівництво?

- Не знаю, воно мені не доповідає. 

- А є план будівництва?

- У мене? Ну як би воно в мене було, якщо я «робочий». Ну який у мене план.

А тим часом кількість лип біля будинку зменшилася, а поверхню підготували до будівництва паркінгу. Мешканцям від примусового знищення вдалося відвоювати лише одне дерево. Ремонтні роботи тривають, а автівки, попри невдоволення мешканців, вже починають «освоювати» нове місце.

Стрічка новин