Картини та гітари власного виробництва

Все це в обласній бібліотеці продемонстрував Іван Похідня. Чоловік говорить: у залі представлена лише їх невелика частина. Загалом же за більш ніж 40 років роботи з пензлем Іван створив понад 50 полотен та більш ніж 15 гітар, і це лише ті, що лишилися в його особистій колекції. 

Іван Похідня з дитинства займається творчістю. Проте, говорить чоловік, на якийсь час він був змушений покинути художню діяльність. Сьогодні ж творчість стала його професією: він – художник на одному з заводів міста. Роботи Івана різні як за тематикою, так і за стилем написання. Натхнення також приходить з різних джерел.

Іван Похідня, автор виставки

- Ну не знаю, якісь враження, щось десь бачив, моя сім'я надихає - он портрет моєї доці.

Сім'я дає натхнення не лише на створення нових картин. Одна з гітар, представлених на виставці, належить сину Івана Станіславу. Сам хлопець згадує, що інструмент став для нього неочікуваним сюрпризом і подарунком на 16 років. Батько ж згадує, як саме йому спало на думку виготовити такий презент.

Іван Похідня, автор виставки

- Неможливо було її купити, вона коштувала тоді 10 тисяч. Я йому тоді сказав, що я її тобі зроблю. Він так скептично на мене подивився, подумав, що тато тільки балакає-балакає, а потім я майже через рік приніс йому гітару, у нього шок маленький був.

На той момент це була вже не перша гітара, виготовлена Іваном, але одна з найвизначніших. 

Серед картин особливе місце також займають ті, на які Івана надихнула його родина, одна з таких – полотно «Материнство».

Лідія Похідня, дружина художника

- Знаєте, саме для мене він зробив картину – це «Материнство», дуже гарна. Я йому народила сина, і він мені намалював картину. А син он наш – Станіслав Іванович, у нас ще доця є – Віра.

Серед гостей на відкритті експозиції – і давні друзі Івана. Останні прийшли підтримати свого товариша, привітати його з персональною виставкою. Вони розповідають: Іван Похідня дуже легко сприймає критику, а ще швидко надихається навколишнім середовищем.

Стрічка новин