Живанши: уособлення елегантності та простоти

Живанши: уособлення елегантності та простоти

Народився кутюр'є Юбер де Живанши 21 лютого 1927 року. Ще будучи зовсім дитиною Юбер зрозумів своє призначення. 

Коли хлопчикові було всього 10 років, мама взяла його з собою на паризький ярмарок. Для неї стало справжнім відкриттям, що найпривабливішим місцем для Юбера виявився павільйон моди, де були виставлені 30 робіт найбільш знаменитих дизайнерів того часу. Майбутній великий Кутюр'є критично оглянув кожне з творінь своїх попередників і, мабуть, вирішив для себе, що в майбутньому він пошиє ще краще.

У, тоді ще, маленького Живанші, як, втім, у багатьох дітей, була бабуся, яка зберігала речі, які нагадували їй про минулі роки. У числі різноманітних бабусиних скарбів була і скринька з клаптиками тканин від зшитих нею суконь. Саме вони і представляли для маленького Юбера найбільший інтерес. Це було цікавіше будь-якого конструктора, кубиків або солдатиків - розкласти різнокольорові шматочки тканини так, щоб було красиво. Враховувалося все - колір, фактура, розмір. Не дивно, що п'ятирічна дитина вже тоді безпомилково відрізняла будь-яку тканину на дотик. Особливо йому подобався оксамит.

У 17 років він переїжджає в Париж і вступає у Вищу школу образотворчих мистецтв. Під час свого навчання в школі майбутній модельєр вперше замислюється про створення власного бренду одягу. У 1945 році він починає працювати у відомих дизайнерів тих років, серед яких Jacques Fath, Robert Piguet, Lucien Lelong, а також Elsa Schiaparelli.

У віці 25 років Юбер де Живанши створює свій власний бренд жіночого одягу Givenchy і відразу ж отримує широку популярність не тільки в парижанок, а й у європейської публіки. Незважаючи на те, що серед наставників Юбера була достатня кількість відомих дизайнерів, своїм головним учителем він вважає іспанського модельєра Крістобаля Баленсіага, з яким він познайомився в 1953 році. Баленсіага настільки симпатизував Юберу де Живанші, що показував йому свої колекції одягу навіть на стадії розробки, а після відходу зі свого модного Будинку передав кращих клієнтів в Будинок Givenchy. Саме тоді ним була створена "блузка Беттіна" – бавовняна біла блузка з чорно-білими воланами на рукавах. Названа в честь Беттіни Грациані – моделі та прес-агента Будинку моди "Givenchy". Його першої музи.

Знайомство з Одрі Хепберн стало ковтком свіжого повітря, адже Одрі була для Живанші нетхненням. Кутюр'є розгледів у жінці не лише талановиту актрису, а й людину з витонченим почуттям стилю. Разом вони створили "sack dress" - жіноче плаття-сорочку вільного покрою, розшите тасьмою від плечей до подолу. Також під впливом Хепберн Живанші створив свій перший аромат L’Interdit («заборона»). Захоплення жінкою було не дивиною, адже французький курюр'є був закоханий у Одрі. "Ця жінка є втіленням тієї, для кого я створюю всі свої моделі" - говорив Живанші. Неоднозначними були і почуття Одрі до Юбера "Я перебуваю в такій же залежності від Юбера Живанші, як американці від своїх психоаналітиків". Спільною працею і душевною гармонією Одрі стала уособленням модного дому Givenchy на 40 років.

Серед інших постійних клієнток Givenchy були також і інші відомі модниці - Ґрейс Келлі та Жаклін Кеннеді. Стиль бренду Givenchy - це жіночність і витонченість, виражені в простих і природних формах, що створюють витончений і елегантний образ. Саме завдяки такому підходу, бренд Givenchy став еталоном бездоганного стилю.

У 1973 році Givenchy запускає чоловічу лінійку одягу і аксесуарів, яка так само стала користуватися величезною популярністю. У 1988 році бренд Givenchy стає частиною найбільшого модного холдингу LVMH (Louis Vuitton Moet Hennesy). Прощальний показ Юбера де Живанші відбувся 11 липня 1995 року. Після цього дизайнер жодного разу не переступив поріг свого колишнього Будинку моди. Однак неповторний стиль Givenchy, майстерно створений з благородної краси, вишуканості та урочистості, залишається незмінним.У 1995 році Юбер де Живанши залишає свій модний будинок, після чого LVMH приймають рішення про зміну естетики бренду і запрошують на посаду креативного директора бренду дизайнера John Galliano (Джон Гальяно), який не пропрацював і року, як його змінив Alexander McQueen (Олександр Маккуїн) , який також активно намагався створити новий стиль Givenchy, чим власне і привів модний Будинок до занепаду.

Що стосується парфумів Givenchy, то тут дизайнер відомий своєю любов'ю до квітів і природи, прагненням запропонувати досконалість з точки зору запахів. Завжди дуже елегантні і особливі аромати Givenchy, несуть в собі «індивідуальний підпис», який визначає їх стиль і робить легко впізнаваними.

Варто також зазначити, що нещодавнє королівське весілля також не обійшось без авторського почерку Givenchy, адже плаття на Меган Маркл було розробкою саме цього модного дому.

10 березня 2018 року не стало французької ікони стилю Юбера Живанші. Звичайно такі талановиті люди залишають по собі вагомі сліди. Всесвітньо відомий бренд, який зараз є еталоном естетики, втілив у собі всі цінності сучасної моди, елегантності та вишуканості.

Стрічка новин