Четвертий тиждень без гарячої води

Мешканці частини будинків у мікрорайоні «Алмазний» та «Мотель», аби прийняти душ, гріють воду у чайниках. Причина – плановий ремонт на найбільшій котельні міста по вулиці Ціолковського, 36, що розпочався 29 травня, та аварійні пориви на теплових мережах, виявлені за результатами гідравлічних випробувань. Ліквідацію поривів унеможливлюють кіоски ринку «Мотель», що без погодження із обласним комунальним підприємством «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» були встановлені у місцях пролягання комунікацій.

З 29 травня по 15 червня на найбільшій котельні Полтави, що по вулиці Ціолковського, 36, проводилися планові ремонтні роботи з підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону. Відповідно, у будинках, які вона обслуговує, у цей період було відсутнє гаряче водопостачання. Ремонт закінчили минулої п'ятниці, проте до цього часу 24 житлові багатоповерхівки, поліклінічне відділення міської лікарні №4 та перинатальний центр залишаються без гарячої води. Як виявилося, перевірку гідравлічними випробуваннями не витримала частина комунікацій, прокладена ще в 60-70-х роках минулого століття на місці, де зараз розташовується ринок «Мотель».

Роман Конюший, начальник котельні по вул.Ціолковського, 36

- В тому році у нас було зроблена частина роботи, яка дала змогу зробити безаварійну роботу 2017-2018 року опалювального сезону. Однак, в цьому році при гідравлічному випробуванні був зроблений порив трубопроводу, який проходить під кіосками цього ринку.

Аби визначити місце пориву, комунальники застосували сучасне обладнання. Прилади показали: аварія сталася саме під кіосками.

Андрій Глянцев, начальник випробувальної лабораторії ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- Щоб не проводити демонтаж певних конструкцій, кіосків іншим приладом, який потрібен для пошуку інженерних комунікацій, було визначено, що теплова мережа проходить в одному з місць поряд із кіосками. Далі вона йде під кіоски встановлені, і на цій стороні теж заходить під кіоск.

Скупчення МАФів, які розташовуються безпосередньо на теплових мережах підприємства, говорять представники «Полтаватеплоенерго», фактично не дає змоги отримати доступ для локалізації місця пориву трубопроводу і виконання ремонтних робіт. 

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- Для виконання комплексу робіт по відновленню нам достатньо двох діб, і ми готові в будь-який момент приступити. Але зараз на тому місці, де ми повинні виконувати роботи, знаходяться торгові павільйони ринку. Як тільки їх приберуть, протягом двох діб теплопостачання буде відновлено.

Теплоенергетики наголошують: ліквідувати пориви на теплових мережах і відновити гаряче водопостачання житлового фонду та закладів охорони здоров’я – завдання першочергове. Однак, питання зношених комунікацій під ринком «Мотель» залишається відкритим. Важко собі уявити, кажуть комунальник, як розвивалися б події, якби пориви на цих ділянках теплових мереж сталися вже під час опалювального періоду. Для недопущення подібного сценарію необхідно вже зараз, заручившись підтримкою міської та обласної влад, налагодити конструктивний діалог з адміністрацією ринку «Мотель». Це б дало змогу капітально відремонтувати ділянку магістральної теплової мережі під ринком, а можливо, навіть винести частину трубопроводів за його межі. Загальна вартість комплексу цих невідкладних позапланових ремонтних робіт та заміни комунікацій перевищує 10 млн гривень. Проте, говорять фахівці, без фінансової допомоги з боку міста і області «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» не впорається.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію