«Інститут масової інформації» проаналізував полтавські медіа

Інститут масової інформації організував у Полтаві прес-дискусію на тему «Оцінка ситуації в полтавських медіа. Рік перед виборами». На ній медіа-експерти розповіли про основні проблеми регіональних ЗМІ.

За останні 2 роки Полтавщина входила до п’ятірки областей з порушення свободи слова. Про це зазначили фахівці Інституту масової інформації на прес-дискусії «Оцінка ситуації в полтавських медіа. Рік перед виборами». 

Оксана Романюк, виконуючий директор ГО «Інститут масової інформації»

- У 2016 році ми зафіксували 17 порушень свободи слова, в 2017 – 19 порушень. Це в той час, коли в країні рівень фізичної агресії був більш-менш стабільним і не був таким високим, як в Полтавській області.

Окрім цього, додають медіа-експерти, великою проблемою на Полтавщині є безкарність. Справи щодо порушення прав журналістів не розкриваються. 

Оксана Романюк, виконуючий директор ГО «Інститут масової інформації»

- В інших регіонах бачимо, що є якісь рухи по розслідуванню справ. У Полтаві я не можу сказати, що якісь яскраві випадки розслідувань побиття журналістів. Ми за цим стежимо і закликаємо правоохоронні органи негайно розслідувати побиття журналістів, факти перешкоджань, погроз.

Дискусія відбулась в рамках реалізації проекту «За вільний Інтернет». Спеціалісти Інституту масової інформації в кожному місті моніторять, як працюють регіональні медіа та чи дотримуються вони встановлених стандартів. 

Ірина Земляна, медіа-експертка ГО «Інститут масової інформації» 

- В нас буде 5 хвиль моніторингу, зараз ми промоніторили саме джерела інформації, які використовують журналісти. Протягом місяця наші регіональні представники в 10 регіонах України, в який і Полтава входить. Моні торили 5 онлайн ЗМІ, 100 новин з них.

У Полтаві моніторили такі інтернет-видання: «Громадське Полтава», «Полтавщина», «Коло», «Новини Полтавщини» та «Полтава 365». З результатами огляду можна познайомитися на офіційному сайті «Інституту масової інформаці».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію