Полтавські лісівники вирощують нові культури

Полтавські лісівники вирощують нові культури

Основним напрямком роботи ДП "Полтавський лісгосп" є відтворення та примноження лісових багатств. Щороку лісгосп, окрім лісовідновлення, займається також лісорозведенням. За останні дев’ять років підприємством проведено заліснення 1035 га непродуктивних земель.

Для виконання  головних завдань лісівники щороку вирощують якісний посадковий матеріал.Площа посівного відділення цього року становить 1,7 га, в тому числі сосни звичайної 0,7 га. Також  радують паростки сосни звичайної та інших порід. Але важливу роль у даній справі відіграють погодні умови, а вони останні кілька років приносять масу сюрпризів. 

Сира тепла погода є сприятливим середовищем для розвитку інфекційного вилягання. Для профілактики хвороби і при виявленні вилягання застосовуються фунгіциди, але, на жаль, гриби досить швидко «адаптуються» до фунгіциду, і вже після другої обробки виникає резистентність (стійкість) до препарату, тому часто потрібно змінювати фунгіцид. Вирощують сіянці сосни звичайної також і в теплицях, де є можливість контролювати середовище. 

"Якісне виконання заходів по технології вирощування порід та вчасне проведення профілактичних заходів у лісових розсадниках і теплицях є головними принципами для вирощування стандартних сіянців",- повідомила інженер лісових культур Світлана Курочка.

Стрічка новин