Відсутність належного обладнання та кадрові проблеми

Це найбільше турбує медиків у різних районах Полтавщини. Про наболіле лікарі напередодні свого професійного свята розповідали народному депутату України Артему Вітку. Обранець завітав до медиків не з порожніми руками. Районним лікарням подарував те, чого вони потребували найбільше: спеціалізовані ліжка, комп'ютерну техніку, медичне обладнання тощо.

- Здрастуйте!

- Доброго дня!

Народний депутат України Артем Вітко зустрівся із медиками Полтавщини напередодні їхнього професійного свята. 

Артем Вітко, народний депутат України

- Я вважаю це дуже героїчною працею, коли люди рятують життя іншим людям. Сьогодні приїхав до лікарів, щоб привітати їх з цим їхнім свято, з Днем лікаря, з Днем медичного працівника.

Чутівська районна лікарня, яка обслуговує 22 тисячі населення району, у подарунок від нардепа отримала хірургічний електроніж. Останній допомагатиме медикам проводити складні оперативні втручання.

Тетяна Кеда, заступник головного лікаря Чутівської ЦРЛ

- Оскільки наш населений пункт і наша лікарня знаходиться на трасі Київ-Харків, у нас дуже часто трапляються різні аварії. І хворі до нас поступають в різних станах тяжкості. Цей апарат буде використовуватися в різних галузях.

А це вже Карлівська ЦРЛ і подарунок від Артема Вітка для неї - кондиціонер.

Олександр Сіренко, головний лікар Карлівської ЦРЛ ім.Радевича

- Я дуже вдячний, що сьогодні Артем Леонідович Вітко завітав до нас. Та ще й не з порожніми руками, привіз подарунок. Найнеобхідніше у нас на сьогоднішній день не вистачало кондиціонера у відділення паталогоанатомічне, яке також проводить разом із судово-медичним експертом проводить відповідні дослідження.

Після вручення подарунка - душевна розмова з людьми у білих халатах. Артем Вітко каже: ця професія йому дуже близька. По-перше, у родині є медики, по-друге, коли він, комбат батальйону особливого призначення, воював на Сході України, часто доводилося пліч-о-пліч працювати із військовим лікарем. Тож сьогодні, у мирному житті, намагається підтримувати медпрацівників. Не оминув з нагоди свята Артем Вітко Козельщинську лікарню. Сюди привіз новеньку духову шафу.

Сергій Колесніков, головний лікар Козельщинської ЦРЛ

- Той подарунок, який нам сьогодні надали, - це велика підмога, оскільки ми хліб не купляємо, а печемо саме пиріжки. Хворі отримують щоденно замість хліба наші пиріжки.

Старе ж обладнання вже не могло якісно виконувати свою роботу, кажуть кухарі.

Ніна Данько, кухар

- У нас була стара шафа, але вона була дуже стара. У ній погано випікалося все це. Тепер ми печемо у цій новій шафі. Велика подяка за духову шафу. Ми дуже вдячні.

Також обладнання, але комп'ютерне, привіз народний депутат України Артем Вітко працівникам Кобеляцької районної лікарні. Відтепер відеоконференції вони проводитимуть за допомогою нової техніки.

Володимир Казирод, головний лікар Кобеляцької ЦРЛ

- Ми попрохали, щоб нам надали те, що ми будемо для розвитку нашого... Ми навчаємося, до нас приїжджають спеціалісти з медакадемії. Нам потрібні екрани, камери, комп'ютери, телевізори. Це нам покращить роботу нашого закладу.

Відвідав Артем Вітко з нагоди свята і Новосанжарську ЦРЛ. Тут обновки отримала ціла палата.

Ольга Гиря, головний лікар Новосанжарської ЦРЛ

- Це палата, яку ми задумали як палату для людей з обмеженими фізичними можливостями, палата для учасників АТО, інвалідів війни, ветеранів. І ми дуже вдячні Артему Леонідовичу за оці ліжка функціональні, за тумбочки.

І знову - спілкування, запитання-відповіді, обговорення найактуальніших проблем галузі. Медицина, кажуть лікарі, завжди потребує оновлення.

Герман Краєвський, головний лікар Машівської ЦРЛ

- Медицина - це така галузь, в яку потрібно дуже багато коштів. Потрібно оновлювати матеріально технічну базу, потрібно підтримувати споруди, будівлі в належному стані. Потрібні ремонти. У нас є такі об'єкти, де ремонт не проводився з 86-ого року, капітальний ремонт.

Та чи не найбільше медики області жалілися на кадрові проблеми. Їх, говорить народний депутат, можна вирішити, надавши лікарям гідну заробітну плату.

Артем Вітко, народний депутат України

- Не може лікар, який провчився 6 років і 3 роки в інтернатурі отримувати 3 з половиною тисячі гривень. Бо дійсно ця людина поїде до іншої країни шукати кращої долі.

До того ж, на думку Артема Вітка, держава має більше уваги приділяти медичній галузі, аби лікарні не шукали спонсорської допомоги на проведення ремонтів та придбання обладнання.

Стрічка новин