Третина ВІЛ-інфікованих на Полтавщині отримує на лікувальну терапію

Третина ВІЛ-інфікованих на Полтавщині отримує на лікувальну терапію

В Інституті аналітики та адвокації дослідили, скільки закупляли ліків для ВІЛ-інфікованих людей у 2014-2016 рр. Аналітики дійшли висновку, що препарати у Полтавській області доступні 3-ом пацієнтам з 10-ти.

За інформацією від ЦГЗ у 2016 році в області на  диспансерному обліку перебували 3 358 осіб. З них терапію отримали 1182 пацієнта, тобто 35% ВІЛ-інфікованих. За період дослідження, кількість інфікованих збільшилась на 439 осіб.

"Для лікування ВІЛ-інфікованих людей використовують АРВ-препарати. Ними регіони забезпечує держава. – розповідає аналітик ІАА Олена Дмитренко. – Щороку медики розраховують скільки ліків необхідно регіону – повну потребу, а держава надає фінансову квоту. На Полтавщині ці показники мають різні обсяги. Упродовж 3 років виділена квота збільшилася на 3 млн. грн, але все одно була менша за потребу."

Найбільша частка замовлення приходить на препарат Лопінавір/Ритонавір. Окрім цього, в області використовується ще 28 препаратів для лікування ВІЛ/СНІД.

За результатами дослідження за 2014-2016 роки, забезпеченість ліками Полтавської області зменшилась від 68% до 11%. Проте антиретровірусну терапію продовжували отримувати 35% хворих. Така різниця може бути зумовлена затримками із постачанням ліків, зміною схем лікування, особистою прихильністю пацієнтів до АРТ препаратів. В ІАА вважають, для того, щоб забезпечити лікуванням більше людей необхідно вдосконалити систему збору потреби регіонів у препаратах та вирішити проблему з запізненням поставок.

Довідково: Дослідження здійснене у рамках ініціативи «Проведення аналізу та оцінки ефективності формування та забезпечення потреби в лікарських засобах для лікування ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та гепатиту С», яка здійснюється ГО «Інститут аналітики та адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Стрічка новин