На естакаді, що зводиться на обході Полтави, розпочали насувати металеве перекриття

Будівництвом на цьому об'єкті займається турецька компанія, а от розв'язку та естакаду роблять українці. Такого перекриття, стверджують фахівці, немає на жодній зі штучних споруд, які розташовані на автодорогах Полтавщини.

Робота на цьому об'єкті кипить. Вихідними тут розпочали насування металевої прогонової будови.

Володимир Трояновський, начальник Служби автомобільних доріг у Полтавській області

- В межах нашої області реалізується декілька міжнародних проектів. Це – один з них. Це – обхід міста Полтави. Він будується для того, щоб знизити трафік і вивезти його за межі міста та також покращити екологічну ситуацію.

Роботи виконує українська компанія ТОВ «МП «Мостострой», яка працює на субпідряді в турецького «Онуру». Будівельники мають великий досвід виконання такого роду замовлень в різних куточках України.

Михайло Беккер, голова координаційно-технічної ради ТОВ «МП «Мостострой» 

- Багато на київських мостах. Нещодавно, два місяці тому, ми пересунули в Запоріжжі, на дуже великій висоті, на висоті десь 60 метрів просунули таку тяжку прогонову будову. Можна сказати, найдовшу в Україні – десь 128 метрів між опорами.

Такого ж перекриття до цього часу не було на жодній зі штучних споруд, які розташовані на автодорогах Полтавщини. Виготовлене воно із металевих конструкцій. Цей матеріал, запевняють будівельники, має більше переваг, аніж залізобетон. 

Михайло Беккер, голова координаційно-технічної ради ТОВ «МП «Мостострой» 

- Сьогодні стоять металеві мости, які побудовані 300 років тому, а залізобетону такого немає. Сьогодні уже можна робити і залізобетонні такі довгі, але метал – це універсальне. Метал набагато легший, метал дуже легко обслуговується.

Вага металу, який буде насунуто, – 6 тисяч тонн. Такий процес відбуватиметься двічі на місяць. Орієнтовно закінчити насування перекриття на всі опори естакади будівельники планують до кінця осені.

Стрічка новин