Плавали, каталися на велосипеді та бігали

Для деяких – звичний графік тренувань, а для декого – подвиг. Палюче сонце, висока температура повітря та гарячий асфальт не стали на заваді спортсменам за першість у змаганнях з тріатлону. Цьогоріч майже 300 учасників випробовували свої сили. Змагання проводяться вже другий рік поспіль та збирають все більшу кількість і професійних спортсменів, і аматорів.

Реєструються, отримують номери та готують своїх двоколісних «друзів» до майбутньої боротьби. Це учасники тріатлону, який проходить у Полтаві. Змагатися будуть як професійні спортсмени, так і аматори, новачки і «старожили».  

Сергій Дрозд, учасник змагань

- В тому році я виступав та посів тут 2 місце. Дуже задоволений був організацією. Цьогоріч організатори доклали зусиль та ще краще проводять ці змагання: добавилися спонсори, локації стали масовіші, добавилися учасники, розширилася програма змагань.

Спортсмени мають змогу самостійно проходити всі етапи змагання, або ж командою, де кожен її член обере той етап, у якому він найспритніший, наголошує організатор.

Максим Кривенко, організатор змагань

- У нас будуть долати цю дистанцію люди з дуже різною фізичною підготовкою. Я скажу від себе: для того, щоб подолати цю дистанцію, то задача мінімум – уміти плавати, адже на велосипеді уміють їздити практично всі, бігати можуть практично всі. Тому з мінімальним рівнем підготовки уже можна змагатися.

Перший етап змагань – водний. Учасники мають подолати відстань довжиною 750 метрів. Безпека учасників на воді знаходиться під пильним оком рятувальників, наголошують організатори. До чемпіонату готувалися ретельно, адже захід, говорять, міг не відбутися. 

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради 

- Просто в минулому році два Максима з «NewRun» прийшли і сказали, що у них є бажання організувати триатлон в Полтаві, але практично їм відмовили в організаційній допомозі. Як професіоналам їм організувати професійну роботу і спортивну частину – складнощів не було, але треба було ще долучитися організаційно. Тому ми зібралися і виписали алгоритм дій.

Своїм прикладом спортсмени демонстрували позитивне ставлення до здорового способу життя та активної діяльності, певні організатори. 

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради 

- Об’єднавши зусилля, спортсмени, які професіонали, підприємці, які не байдужі і організаційно, представники влади, і ми маємо гарний прекрасний захід. Більше того, спортсмени показують приклад іншим, що здоровий спосіб життя – це круто.

Наступний етап – 20 км на велосипеді або три кола, розповідають організатори. Учасники мають дотримуватися правил та мати спеціальне спорядження, щоб уникнути аварійних ситуацій на цій ділянці естафети.

Секретар міської ради Оксана Деркач особисто долучилася до змагань з тріатлону, проїхавши в естафеті дистанцію 20 км на велосипеді. Після поїздки на велосипедах учасники мали подолати ще одну дистанцію – пробігти 5 км.

Вікторія Гудима одна з перших жінок-аматорів подолала всю дистанцію. А тепер ділиться секретом успіху.

Вікторія Гудима, учасниця змагань 

- Оскільки в мене графік роботи, я працюю з 9 до 6 та з 10 до 7. То це вранці і ввечері, або біг, або плавання, або велосипедні виїзди, тренування.

Для переможців та фаворитів підготували сюрпризи.

Максим Кривенко, організатор змагань

- У нас в категорії «жінки», «чоловіки», та «любителі», та «естафета» будуть грошові нагороди за 1-3 місця. В категоріях 40+, 50+ у нас будуть цінні подарунки. У нас в цих категоріях є теж учасники, і ті, які в досить поважному віці змагаються в тріатлоні. 

Усі учасники отримали медалі, позитивні емоції та фото на згадку.

Стрічка новин